logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Eesti Muusikakoolide Liidu eesti noorte interpreetide konkurss esmaspäeval 17. märtsil kell 10

13.03.2014


Eesti noored muusikud on konkursiks valmis. Finaal toimub esmaspäeval 17. märtsil kell 10 -16.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 7 saalis-auditooriumis-klassis.


15. veebruarist kuni 9. märtsini toimunud regionaalsetel konkurssidel valiti Eesti Muusikakoolide Liidu (EMLi) noorte interpreetide konkursil finaali üle 200 noore muusiku eesti muusikakoolidest. Konkursil osalevad akordioni-, kandle-, kitarri-, löökpilli-, tšello-  ja viiuliõpilased neljas vanuserühmas.  Konkursi finaal toimub ajavahemikul 10.00-16.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia seitsmes saalis, auditooriumis ja klassis. Konkursi ajakava on üleval EMLi kodulehel. Noori muusikuid hindab kogenud žürii, mille töös osalevad  aineliitude esindajad ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

EMLi juhatuse esimees Neeme Punder: „Külastasin mitmeid eelvooru konkursse erinevates Eesti nurkades ja nägin kuivõrd tõsiseselt ja pühendunult kõikide muusikakoolide õpilased ja nende õpetajad võistumängimist võtsid. See soojendas südant ja kinnitas tunnet, et suur finaal 17.märtsil Eesti Muusika - ja Teatriakadeemias, kus samal ajal võistleb 6 erinevat pillirühma kokku umbes 200 noort muusikut! saab olema võimas ja tiivustav motivatsioonivedur tulevikku, mis täidetud muusikaga.“

EMLi noorte interpreetide konkursi üheks eesmärgiks on pilliõpetajakutse propageerimine. EML teeb konkursi korraldamisel koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga ja programmiga EDUKO. 17. märts on EMTAs kujundatud õppepäevaks, mil noortel muusikutel on võimalus tutvuda väärika õppeasutusega,  saada osa õpitubadest ning osaleda ekskursioonil Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Auhinnad antakse üle kell 17 algaval tseremoonial, kus esineb seitse noort muusikut.

Auhindadega toetavad konkurssi Tallinna Loomaaed, Eesti Meremuuseum, ajakiri Muusika, ajakiri Kitarr, Eesti Muusika Infokeskus, Rahvusooper Estonia, Eesti Kontsert, Pärnu Muusikafestival, Tallinna Muusikakeskkool, löökpillimängija Andrus Vaht.

Eesti Muusikakoolide Liit ootab kõiki konkursile kaasa elama.

Lähem info konkursi kohta on üleval EMLi kodulehel http://www.muusikakoolid.ee/

ja Facebooki lehel https://www.facebook.com/Muusikakoolid

Konkursi toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu nõukogu.

Eesti Muusikakoolide Liit (EML) on katusorganisatsiooniks rohkem kui 80 Eesti muusikakoolile. EML on organisatsioon, kes korjab kokku muusikalise huvihariduse seonduvad ideed, analüüsib neid ja töötab välja visioonid ja taktika. Lisaks tegeleb Muusikakoolide Liit oma põhikirjale toetudes muusikaalaste trükiste väljaandmisega, konkursside ja festivalide korraldamisega ning osaleb rahvusvaheliste ja riigisiseste organisatsioonide töös.

Fotol rõõmus hetk löökpillimängijate eelvoor lõpetamisel Viljandi muusikakoolis


Fotol rõõmus hetk viiuldajate eelvooru lõpetamiselt Viljandi muusikakoolis

harju

Copyright EML 2016