logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » PFG – The New Generation esineb pühapäeval 27. aprillil kell 18 Hopneri majas Tallinnas

08.04.2014


PFG (lühend saksakeelsest nimest Pop- und Folklore-Gruppe) on Mainzis asuva Maria Wardi nimelise kooli ja Willigise piiskopliku gümnaasiumi ansambel, mis koosneb 15–18aastastest õpilastest. Pop- ja folkmuusika kollektiivi PFG asutas 1971. aastal Volker Funk ning algul moodustasid selle koor, bänd ja Trude Therstappeni juhitav tantsutrupp. Repertuaar hõlmas kõiki pop- ja folkmuusika stiile.

Suured muudatused tehti 20 aastat hiljem, aastal 1992, kui kollektiivi juhatamine anti üle teistele inimestele. Nimi PFG jäi alles, ent uue alguse tähisena lisati sellele The New Generation. Bändist sai bigbänd, kes mängib tänapäevani klassikalises koosseisus, millesse kuuluvad neli trompetit, neli trombooni, viis saksofoni ja rütmigrupp, kuid koosseisu on võimalik suurendada.

Segakoor kasvas peagi umbes 50 liikmeni, kelle seas on ka soololauljaid.

Kokku kuulub kollektiivi umbes 70 koolipoissi ja -tüdrukut.

Bigbänd võttis Norbert Kramsi juhatusel oma repertuaari sving- (Duke Ellington, Count Basie, Sammy Nestico, Neal Hefti), Ladina-Ameerika (Carlos Santana), džässrokk- (Russ Freeman) ja fusioonmuusikat (Peter Herbolzheimer). Koos kooriga esitatavasse repertuaari lisandus

Birgid Merkeli juhatusel vana- ja rokkmuusikat, samuti edetabelihitte, muusikaliviise ning tuntud džässlugusid.

Viimaste aastate arvukad kontserdireisid on viinud PFG Vancouverisse Kanadas,Rotterdami Hollandis, Santiagosse Tšiilis, Atlantasse Ameerika ühendriikides, Gdańskisse Poolas ja Barcelonasse Hispaanias.

Peale selle hoiame sooje suhteid Erfurdis asuva partnerkooliga. Mainzis kutsutakse PFGd esinema paljudele avalikele üritustele ja festivalidele, nagu jaanipäev ja liidumaa pidustused, samuti firmapidudele.

Alates 2002. aastast on bigbänd osalenud regulaarselt ja edukalt paljudel konkurssidel. 2003. aastal võideti mitmepäevane töötuba Peter Herbolzheimeri eestvedamisel. Tema juhatas ka töötoa lõppkontserti, mis toimus meie kooli aulas. PFG liikmeid võetakse ikka ja jälle mängima liidumaa noorte džässorkestrisse, samuti alustavad paljud muusikaõpinguid kõrgkoolis.

Peale selle osaleb bigbänd aeg-ajalt töötubades, mida juhatavad ka rahvusvaheliselt tuntud džässmuusikud (muu hulgas Peter Herbolzheimer, Peter Weniger, Alan Jacobson), ja õpib omakorda nende kogemustest.

1997. aastal andsime välja oma esimese CD.

Eestis astume üles nii täiskoosseisus bigbändi kui ka väikese džässkooriga.harju

Copyright EML 2016