logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Täna algaval IX Klavessiinifestivalil astuvad traditsiooniliselt üles ka noored muusikud Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolist, Tallinna Muusikakeskkoolist, Viljandi Muusikakoolist ja Rakvere muusika- ja kunstikoolist Kaur

09.04.2014


Klavessiinifestival on noorte õppurite hulgas kõrvuti Ajalooliste klahvpillide suvelaagri- Juurus, rändava orelikursuse- „Ronime oreli sisse“ ning laste ja noorte vanamuusikafestivaliga FIORI MUSICALI Rakveres, üks oodatumaid tähtsündmusi. Selleks, et näidata laste püüdlusi ja oskusi täies valguses, toimub tänavuse Klavessiinifestivali raames esimest korda kaks lastekontserti. Ansamblite kontserdi toimumiskohaks oleme valinud Kloostri Aida kohvikulikult õdusa miljöö ning soolokontserdiks laste vaimuhariduse eeskõneleja – Eesti Lastekirjanduskeskuse saali.

Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakool on välja kasvanud Vanalinna Muusikamaja huviringidest ja loodud 1991. aasta septembris eesmärgiga toetada ja arendada võimalikult paljude laste loomingulisust läbi mitmete muusikaliste tegevuste - koorilaul, rahvamuusika, vanamuusika jne. Nii on ka klavessiinimänguga tegeletud alates kooli algusaastatest saadik ning õpetajateks on olnud Anne Tüür, Ingrit Vooglaid, Marju Riisikamp ja Anneli Tanksimäe. Tänaseks on pea üheksateist aastat klavessiiniklassi juhendanud õpetaja Ene Nael. Tänu pikaajalisele kogemusele on Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakool andnud olulise panuse laste klavessiinihariduse arengusse Eestis.

2011. aasta sügisel tähistas Tallinna Muusikakeskkool oma viiekümnendat juubelit. Pika tegevusea jooksul on muusikakeskkool ellu saatnud arvukalt instrumentaliste, dirigente, heliloojaid ja muusikateadlasi, kelle tegevus kujundanud või kujundamas eesti muusikakultuuri. Viimasel kümnendil on TMKK oma erialade valikut oluliselt laiendanud. Nii sai 2005.aastal loodud klavessiinieriala, mida juhendab asutamisest saati õpetaja Kristiina Are.

Muusika- ja Kunstikool KAUR pakub muusika-, kunsti- ja tantsualast huviharidust Rakvere ja Lääne-Virumaa lastele ning täiskasvanutele juba kümme aastat. 2007. aasta kevadel avas Kaurikoolis uksed klavessiiniklass, mida aastatel 2007-2010 juhendas õpetaja Kristiina Are. 2010. aasta sügisest õpetab Kaurikoolis klavessiini õpetaja Piret Villem. 2009. aasta sügisest tegutseb koolis ka vanamuusikaansambel , kus saavad koosmängu kogemuse erinevate pillide mängijad.

Viljandi Muusikakool, asutatud 1945. aastal, on suurte vanamuusika traditsioonidega huvikool. Esimesena Eestis hakati siin õpetama lastele erinevaid ajaloolisi instrumente. 1971. aastal lõi tolleaegne Viljandi Muusikakooli flöödiõpetaja Tõnu Sepp kooli õpilastest vanamuusikaansambli Viljandi Linnakapell, mis on vanim tegutsev vanamuusikaansambel Eestis. 2010. aastast on huvilistel võimalus õppida klavessiini õpetaja Heili Kirsimäe juhendamisel.harju

Copyright EML 2016