logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Rahvusvaheline konverents „Muusika- ja kunstikasvatus muutumises“

14.04.2014


Kommunikatsioon ja protsessid Kolmas rahvusvaheline konverents „Muusika- ja kunstikasvatus muutumises“ CFMAE14 viib kokku teadlasi, õpetajaid ja tegevkunstnikke üle maailma eesmärgiga kaardistada, edendada ja genereerida uusi ideid muusikas, kunstides ja kunstikasvatuse valdkonnas. Konverentsi peateema on „Kommunikatsioon ja protsessid“.

Konverentsi ettekannete ajakava koos 21-23. aprillil toimuvate kursustega on leitav SIIN.
Ettekandeid on muusikast, muusikateraapiast, muusikaõpetusest ja -filosoofiast, tantsust ja liikumisest, käsitööst, teatrist, sotsiaalmeediast jpm.oma valdkonna rahvusvahelistelt teadlastelt.
Peaesinejad: David J. Elliott (USA/CA), Patrick Freer (USA), Antti Juvonen (FIN) ja Nigel Marshall (UK).
Konverentsi 1. päeva (24.04) töökeel on inglise keel. Teisel päeval (25.04) on paralleelselt ka eestikeelne sessioon: Sümpoosium Riho Päts 115 ja IV Õpetajakoolituse Seminar.
Kuulajana osalemine mõlemal päeval on 40€, ainult reedel 20€ (sh lõuna ja kohvipausid + tõend).

Registreerimine

Laias tähenduses kommunikatsioon viitab sellele kuidas me suhtleme kultuuriliselt, sotsiaalselt, muusikaliselt, verbaalselt/visuaalselt või kehaliselt, mis omakorda väljendub, on loodud ja integratiivselt peegeldub protsessides muusikas, kunstides ja erinevates muusika ja kunsti tegevustes. Konverentsi eesmärk on esile tõsta kommunikatsiooni ja protsesside olulisust kasvatuses ja sellega seotud aladel ning genereerida edasi viivaid ideid, sh mil viisil  suurendatud tähelepanu suhtlemise ja protsessuaalsetele aspektidele võib parandada meie igapäeva praktikat.

Käesoleva aasta juubelikonverentsiga peab Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi muusika osakond 10 aastat rahvusvaheliste teaduskonverentside korraldamist. Alates aastast 2004 viieaastase intervalliga on aset leidnud suur rahvusvaheline konverents „Muusikakasvatus muutumises“ (CFME04, CFME09), 2014 konverentsi nimi ja kontsepstioon on muutunud: „Muusika- ja kunstikasvatus muutumises“ (CFMAE14). Vahepealsetel aastatel toimus alates 2007. aastast pea igal aastal rahvusvaheline kraadiõppurite konverents BA, MA ja PhD üliõpilastele „Muusikaharidus eile, täna, homme“ (MEYTT2007, 2008, 2010) ja „Muusika- ja kunstiharidus muutumises: Eile, täna, homme“ (CFMAETYY2011, 2012, 2013). Aastate jooksul kraadiõppurite konverents kasvas ise suureks konverentsiks.

Konverentsi nädalal leiavad aset erinevad rahvusvaheliste lektoritega kursused: 7. Muusikapsühholoogiakursus, 3. Muusikaimprovisatsioonikursus, E-õpe kursus. Konverentsile eelneval päeval, 23. aprillil toimub rahvusvaheline Teadusajakirja sümpoosium, mis keskendub teadusajakirjade toimetamisele ja väljaandmisproblemaaatikale ja on pühendatud Music Educators Journal 100. aastasele juubelile. Samuti leiab aset Riho Pätsi 115. sünniaastapäevale pühendatud sümpoosium ning 4. Õpetajakoolituse seminar. Konverentsi lõpptseremoonial kuulutatakse välja koolinoortele suunatud esimese Digitaalse Heliloomingu Konkursi võitjad.

Konverents CFMAE14 leiab aset 24. ja 25. aprillil 2014 Tallinna Ülikoolis.

Peaesinejad
David Elliott (USA/CA)
Patrick Freer (USA)
Antti Juvonen (FIN)
Nigel Marshall (UK)

Rahvusvaheliste kursuste lektorid
Paul Beaudoin (USA)
Dominik Šedivý (AT)
Dora Psaltopoulou (GR)
Nikolaos Zafranas (GR)

Konverentsi ettekannete esitamise tähtaeg on möödas, kuid edaspidi saab registreeruda kursustele ja konverentsi kuulamiseks siin.

Konverentsi korraldajad on Tallinna Ülikooli muusika osakond ja Kunstide Instituut.

www.tlu.ee/muusika, www.tlu.ee/CFMAEharju

Copyright EML 2016