logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Igal lapsel oma pill
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Ansambel Una Corda kontserdid

17.04.2014


Kevadel 2014 on Nõmme, Keila ja Viimsi muusikakoolides esinemas kõikidele suurtele ja väikestele muusikasõpradele ansambel, mis oma koosseisult on ainulaadne maailmas. See on ansambel UNA CORDA, kuhu kuuluvad kolm paljukeelset pilli: harf, kannel ja klavessiin. Publikule pakutakse kuulamiseks ennekõike eesti heliloojate muusikat, mida tutvustatakse ka omapoolse sõnalise osaga. Erakordsust lisab fakt, et ansamblisse kuulub eesti noor helilooja LIIS VIIRA! Omal kohal on ka pillide tutvustamised, küsimused ja äraarvamisülesanded publikule. Peale kontserti on kõikidele huvilistele võimalus ka oma käega neid pille proovida.

Kava pealkiri pärineb René Eespere loomingusalvest (klaveripala 4-le käele), mis ansambli poolt seatuna on kavades kõlanud ikka ja jälle kui üks lemmik lisalugudest nii ansamblile kui ka publikule.

Ootame kõiki 21.aprillil kl 19.00 Keila Muusikakooli ja 24.aprillil kl 16.00 saama osa muusikaelamusest!
Esineb ansambel UNA CORDA (Kristi Mühling/kannel, Liis Viira/harf, Ene Nael/klavessiin).
Kavas: Cyrillus Kreek, Mart Soo/Liis Viira, Mirjam Tally, Raimo Kangro, René Eespere jt.

Una Corda esimene kontsert toimus 14. veebruaril 2009 Kadrioru lossis Eesti Interpreetide Liidu kontserdisarja “Akadeemiline kammermuusika” raames. Seejärel on ansambel esinenud Eesti heliloojate festivalil Tartus (2009), Suure-Jaani muusikafestivalil (2010), Eesti muusika päevadel (2010, 2012), Corelli Musicu korraldatud festivalil "Tallinna tornid" (2011) ning Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Heliloojate Liidu ja Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjades Lõuna-Eesti mõisa- ja muusikakoolides, Tallinn Music Week festivali raames (2012, 2013, 2014) jne . Aastal 2012 toimus ansambel Una Corda esimene iseseisev kontsertreis Rootsi, kus fookuses oli eelkõige helilooja Mirjam Tally ja tema kahe uue loo esmaettekanded. Tänaseks on lisandunud kontserdid kaasaja klavessiinimuusika festivalil Procembalo (Itaalia) ja festivalil NORDLICHTER (Berliin).

Koostöös Klassikaraadioga on ansambel lindistanud Eesti Raadio muusikafondi rohkem kui plaadijagu muusikat. Jaanuaris 2012 ilmus ansambli esikplaat eesti muusikast UNA CORDA.

 

UNA CORDA liikmed:
Kristi MÜHLING (kannel) on innukas nüüdismuusika interpreet ja paljude kandlele

loodud uudisteoste esmaesitaja. Kammermuusiku ja solistina on ta pühendunud eesti kromaatilise kandle kui mitmekülgse kunstmuusikapilli tutvustamisele ja ka õpetamisele (G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias).

Peale Una Corda on Kristi 2002. aastast tegev ka unikaalse koosseisuga ansamblis Resonabilis (metsosopran, flööt, kannel, tšello).

 

Liis VIIRA (harf) on üks kahe käe sõrmedel üles loetavatest harfimängijatest Eestis. Andeka ja hinnatud interpreedi ja heliloojana osaleb Liis mitmesugustes improvisatsioonilise muusika projektides ning kuulub aastast 2007 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koosseisu.

 

Ene NAEL (klavessiin) jagab oma tegemisi nii interpreediks olemise kui ka Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli noorte klavessinistide õpetamise vahel. Kõrvuti vanamuusikaga esitab Ene Nael sageli ka nüüdismuusikat, olles mitme eesti helilooja klavessiiniteose esmaettekandjaks. Peale selle osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti töös, korraldades muu hulgas aastast 2000 ajalooliste klahvpillide ja orkestrimuusika suvelaagrit.harju

Copyright EML 2016