logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilane Markus Lember on alustanud projekti, et luua e-muusikakool

22.04.2014


Idee selleks sai noormees koolis toimunud Entrumi ideede töötoast. Entrum on noorte ettevõtlust toetav konkurss, mis pakub start-upi alustamiseks mentoriteenust. Lember tahtis kindlasti sellest osa võtta ning kuna muusika on talle hingelähedane, otsustaski ta e-muusikakooli idee kasuks. Ta on ise aastaid akordioni mänginud ja lisaks harrastab ka klaveri- ja kitarrimängu. Eelmisel aastal võitis ta akordionimängus noorte muusikakoolide üle-eestilisel konkursil esikoha. “Minu vanaisa mängis ka akordioni,” näeb noormees põhjust, miks ta sellega alustas.

Projekti rahastamiseks lisas Lember selle Hooandja internetikeskkonda, kus huvilised saavad ideesid oma rahaga toetada. E-muusikakooli õpe on plaanitud videoformaadis. Lemberi arvutuste kohaselt oleks e-muusikakooli alustamiseks vajalik summa 1800 eurot. “Sellega kataks filmimise, muusikaõpetaja ja veebilehe kulud,” tutvustas ta. Stuudio ja tehnika osas on koostööd lubanud Tallinna ülikooli Haapsalu kolledž.
Kui kõik läheb hästi ja e-muusikakool käima saadud, plaanib ta ühe kursuse hinnaks seada 15-20 eurot. “Tegime esialgse turu-uuringu ning selgus, et kõige enam on inimestel huvi kitarriõppe vastu. Teisel kohal on klaver. Alustame seega kitarritundidest,” rääkis Lember. Tema sõnul on tal kitarriõpetaja saamiseks käimas läbirääkimised Saue muusikakooliga. Kitarriõpetaja oleks see, kes koostaks videotundide kava. “Iga pilli õpe koosneks kolmest osast: algaja, kesktase ja edasijõudnu,” selgitas Lember.
Edaspidi on Lemberil plaanis välja arendada ka interaktviivne veebileht. “Et oleks võimalik näiteks näha, kas mängid õiget akordi,” ütles ta. “Siiski on esialgu põhirõhk videotel ning seetõttu lisanduvad interaktiivsed elemendid veebilehele hiljem,” jätkas Lember. “Esimesed mõtted käivad juba ka äpi loomise osas. Need on ju tänapäeval väga populaarseks saanud,” mõtiskles ta kaugema tuleviku üle. Kui juba paari erineva instrumendi kursused edukaks osutuvad, tahaks Lember mingil hetkel korraldada ka e-õppureid reaalselt kokku toova suvelaagri. “See aga jääks pigem juba järgmise aasta suveks,” nentis ta.
E-muusikakooli saavad huvilised toetada projekti Hooandja lehel.

Originaalartikkel ajalehes LääneElu
Autor Juhan Epner
Artikkel ilmus 3.03.2014


harju

Copyright EML 2016