logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Kuressaare muusikakooli orkester teeb väljasõidu Sõrve

22.04.2014


Sel neljapäeval esineb Salme kultuurimajas Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkester. Kontsert algab kell 10.50. See on sätitud küll koolilastele sobiva aja järgi, kuid noori muusikuid on palutud kuulama ka kõik sõrulased, kel mahti tulla. “See on lastele suur motivatsioon esineda väljaspool Kuressaaret ning mängida n-ö võõrale publikule,“ ütles sümfoniettorkestrit juhatav Matis Männa. “Muidugi on eriline ka see, et noorte orkestrantide vanus on peaaegu sama, mis publiku keskmine vanus.“

Eks Salme põhikooli õpilaste vanemad peavad arvestama sellega, et pärast neljapäeva võib nii mõnigi koolijüts hakata lunima viiulitundides käimist.
Lisaks sümfoniettorkestrile esinevad Kuressaare muusikakooli puhkpilliosakonna noored solistid, samuti kaks viiulisolisti. 

Traditsioon jätkub kolmandat aastat. Paar kevadet tagasi külastas muusikakool Orissaare gümnaasiumi ja Muhu põhikooli õpilasi. Järgmisel aastal külastati Kärla põhikooli.

Suvel ootab Valmiera

Seekord on sümfoniettorkestri repertuaaris palju muusikat, mida mängitakse 6.-8. juunini esimesel Balti riikide noorte keelpilliorkestrite festivalil Valmieras.
“Meie kooli orkester sai ka sinna kutse. Valmierasse koguneb üle 100 mängija,“ teatas Männa. “Iga riik on saatnud festivalile oma maa rahvaviisi arranžeeringu, mida 10-16 aastased õpilased oleksid võimelised ära mängima. Sellest kujuneb rändfestival ning järgmine kord võib festival toimuda hoopis Soomes, sest “rändfestival“ toimub koostöös Soome ja Taaniga.“

Festivali idee autorid on Tartu ja Valmiera muusikakooli direktor, kes huvitaval kombel on ise hoopis puhkpillimängijad, kuid valutavad südant viiulimängijate pärast.

Kuressaare muusikakooli õpilaste festivalil osalemist toetab Eesti kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.

Artikkel ilmus ajalehes Meie Maa 22.04.2014
Autor Anneli Tarkmeel

Video Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkestri proovist

Sümfoniettorkestris mängimine on väga arendav, sest ühes meeskonnas tuleb olla koos oma õpetajaga. FOTO: Sigrid Osa

harju

Copyright EML 2016