logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Gustav Adolfi orelifestival toimub 6. – 12. juunini

24.04.2014


Gustav Adolfi orelifestival toimub 6. – 12. juunini Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloolistes saalides Suur-Kloostri 16, Tallinnas. Eesti saab kaks uut orelit.

Gustav Adolfi orelifestival toimub 6.-12. juunini Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloolistes saalides Suur-Kloostri 16, Tallinnas. Eesti saab kaks uut orelit. Festivalil esinevad maailma tunnustatud organistid ja meie oma armastatud muusikud, kes saavad võimaluse üles astuda ootamatult vahvas, nooruslikus ja kaasaegses keskkonnas - koolis.


Terve nädal täis orelimuusikat - kakskümmend kontserti ja kuus meistriklassi orelimaailma tähtedelt - Thomas Trotter (UK), Iveta Apkalna( LT/DE), Toomas Trass, Ines Maidre (NO/EE), Piret Aidulo, Brian Martin (UK), Ulla Krigul, Andres Sõerd (EE), Kristel Aer, Aare-Paul Lattik, Ville Urponen (FI), Kristina Vilotševa, Tiit Kiik ja Andres Uibo.

Hendrik Agur: "Et kõik ausalt ära rääkida, kuidas Gustav Adolfi Gümnaasium omale orelid sai, pean alustama sellest, kuidas 2012. aasta novembrikuus Riia-Vilnius-Tallinn-Helsingi-Västerås-St.Peterburg rahvusvahelise reaalainete olümpiaadi avatseremoonial meie Västeråsis asuvas sõpruskoolis Rudbecksianska gümnaasiumi avaaktusel silmasin tavalise kooli aulas auväärsel kohal korralikku vildega kirikuorelit. Ohoo, mõtlesin - tavaline kool ja orel? Võimas! Milliseid võimalusi annab orel koolis sündmuste läbiviimiseks, millises vaimses õhkkonnas lapsed maast-madalast kasvavad. Kuidas see õhkkond neid kaudselt mõjutab ja mida lapsed oma kooliajast meenutada saavad. Lisaks laste oreliõppe võimalustele, milliseid suurepäraseid kontserte saaks ka kooli ruumides korraldada. Küsimusele, kuidas siis nii, et koolis on kohe päris orel, kergitas direktor kulme, vaatas prillide alt ja vastas imestunult: “Aga orel on meil kogu aeg olnud”. Ja tõsi, ka vanades Eesti külakoolides oli ju ikka vähmalt igaühes neist harmooniumgi, mida tallati, et õppida kirikulaule. Tänapäeval on orelid jäänud justkui tänamatultki vaid kirikute ja kontserdisaalide pärusmaaks ning nagu pisut kaugenenud tavapärasest elust ja inimestest, külvates isegi ehk võõrisust. Seda olukorda saaks ja peaks muutma, mõtlesin toona. Toome oreli laste keskele!"

Gustav Adolfi Orelifestivali koduleht


harju

Copyright EML 2016