logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Ajatu muusika festival 2014 Kuressaares 13.-15.06. 2014

14.05.2014


Aastast 1996 on toimunud Kuressaare muusikakooli korraldusel laste ja noorte vanamuusikafestivalid Kuressaares. Uue nime all toimuv festival on eelmiste järglane. 2014. aasta festival laiendab oma senist vanamuusikaalast tegevust muusika teraapilis-meditatsioonilisele suunale. Kavas on töötuba Teraapiline plokkflööt. Läbiviija Maire Tamm (Tallinn, Nõmme Noortemaja) on pikemat aega tegelenud muusika teraapilise mõju teemaga ja innustab osalejaid kogema madalate pillide rahustavat ja lõõgastavat vabaimprovisatsiooni. Seansid toimuvad vabas looduses.

Lilian Langsepp (Tartu Ülikooli ajaloolise esituspraktika, eelklassikalise muusika, kirikumuusika, muusikaesseistika, muusikafilosoofia, gregooriuse laulu õppejõud) viib läbi ajaloolisi harfe tutvustava workshopi ja annab soolokontserdi ajaloolisel harfil. Esitlusele tuleb Loona mõisast pärit ja Eesti Kultuurkapitali toel restaureeritud haruldane barokkharf.

Tõnu Sepp ja Stuudio Vaikuse muusika (Tartu) toob publiku ette keskaegse liturgilise draama suurprojekti Taanieli mäng. Professionaalide ja laste koostööprojekt.

Heili Meibaum ja Kiili vanamuusikaansambel tuleb festivalile kahe erineva kontserdiprogrammiga. „Vaga ja vallatu“ on mitmekesine kava 13.-16.saj. Euroopa muusikast näitamaks selle ajastu erinevaid külgi vagast vaimulikust muusikast vallatute tantsupaladeni. Kontserdil „Bach küünlavalgel “ kõlab valik Bachi sooloteostest. Esinejad Kati Meibaum (viiul), Marten Meibaum (tšello), Heili Meibaum (barokkflööt). Ajaloolise tantsu töötuba toimub traditsiooniliselt Külli Kressa (Tartu, ansambel Saltatriculi) juhendamisel. Niihästi festivali tegevosalejatel kui ka publikul on võimalus omandada ajaloolise tantsu kogemus.

Festivalil astuvad oma kavaga üles ka Kuressaare muusikakooli Rondo erinevad koosseisud.

Festivali täpne ajakava ja info kättesaadav Kuressaare muusikakooli kodulehel.

Täiendav info : festivali kunstiliselt juhilt Tiiu Maripuult.

 

e-post tiiumaripuu@gmail.com .harju

Copyright EML 2016