logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Loksa Muusikakool tervitas kevadet ja võõrustas taas sõpru Lätist

15.05.2014


Loksa muusikakoolis toimus sõpruskontsert koos Kandava Muusikakooliga Lätist. Teisipäevaõhtusele Kevadkontserdile kogunes terve saalitäis rahvast. Kohal oli meie traditsiooniline publik linnarahva seast ja loomulikult lapsevanemad. Mängiti vanamuusikast kuni kaasajani, loomulikult ei puudunud kontserdilt ka eesti autorite looming. Ilusa klassikalise punkti panid kontserdile kaheksanda klassi ehk lisa-aasta õpilased Maarja ja Katarina - kirjutab Lauri Metus, Loksa Muusikakooli direktor.

Eelmine nädal oli Loksa Muusikakoolis väga kiire ja muusikaline. Õppenõukogus otsustati taas tähistada kevade saabumist kontserdiga, et anda lastele rohkem võimalust esinemiseks. Ühtlasi oli see kontsert ka peaprooviks neljapäeval toimunud suurele sõpruskontserdile koos Kandava Muusikakooliga Lätist.

Teisipäevaõhtusele Kevadkontserdile kogunes terve saalitäis rahvast. Kohal oli meie traditsiooniline publik linnarahva seast ja loomulikult lapsevanemad. Mängiti vanamuusikast kuni kaasajani, loomulikult ei puudunud kontserdilt ka eesti autorite looming. Ilusa klassikalise punkti panid kontserdile kaheksanda klassi ehk lisa-aasta õpilased Maarja ja Katarina.

Kuue aastase vaheaja järel saabusid möödunud kolmapäeval Tallinnasse meie sõbrad Lätist. Kuna tänu „masule" on olnud meie kohtumistel pikk vahe ja on toimunud põlvkonna vahetus, siis Kandava kooli õpilased olid Eestis esimest korda. Sõpradel oli vastas Loksa Muusikakooli direktor Lauri Metus. Koos käidi ekskursioonil Tallinna vanalinnas, külastati Meremuuseumi, peatuti traditsiooniliselt Lauluväljakul ja Jägala joal.

Nagu kohapeal selgus, on Kandava Muusikakool vahepeal ühinenud Kunstide Kooliga ja praegu kannavadki Kandava Kunstide Kooli nime. Tänu sellele oli lätlastel kaasas ka kunsti õpilased, kes tegid neljapäeva hommikul koos muusikutega ekskursiooni mere äärde. Neid saatis Loksa Gümnaasiumi õpetaja Malle Krusell. Kunstiosakonna õpilased said kunstiklassis meisterdada mereäärsest materjalist töid, mis on välja pandud Kultuurikeskuse fuajees. Samuti oli neil kaasas väga ilusad kompositsioonid kaunitest Kandava vaadetest. Kell kolm pärast lõunat algas suur sõpruskontsert. Esimeses osas esinesid külalised Lätist. Nende kava oli üles ehitatud kaasaja muusikale ja kasutati rohkem erinevaid ansambleid. Saime näha-kuulda vokaalansamblit, suurt neljateist-liikmelist akordionistide ansamblit ja rahvamuusikaansamblit, kus Läti traditsioonide kohaselt mängivad koos akordion, keelpillid, puhkpillid ja trumm. Kuna sel korral unustati trumm maha, siis Loksa Muusikakooli direktor aitas sõbrad hädast välja. Kontserdi teises osas esinesid Loksa Muusikakooli õpilased. Meie kava oli rohkem klassikaline, mis lõppes kahe klaveri kontserdiga Maarja ja õpetaja Diana esituses. Peale pikka kontserti said Kandava ja Loksa noored ühiselt koos aega veeta. Esinesid ansambel „Rööm", tüdrukute ansambel (Kimberly, Anastasia ja Hanna-Eliise) ning solistid Lätist karaoke lugudega. Vahepeal oli külalistel meeldiv võimalus külastada ujulat, mis jättis neile väga hea mulje. Pidu kestis kuni kella üheteistkümneni. Reede hommikul, enne sõprade koduteele asumist, käisime koos Loksa Muusikakooli õpetajate grupiga ekskursioonil Majakivi juures ja Pikanõmme vaatetornis. Hüvasti jätsime sõpradega Kolga-Aabla rannas. Lubasime minna järgmisel kevadel vastukülaskäigule Kandavasse.

Loksa Muusikakool tänab vastuvõtu toetajaid: Loksa Linnavalitsus, SA Loksa Kultuur, OÜ Loksa Ujula, OÜ AkartPrint, Loksa Gümnaasiumi kokad, õpetaja Malle Krusell ja FIE Aivar Jürimets.

Lauri Metus, Loksa Muusikakooli direktor15.05.2014 Eesti Elu


harju

Copyright EML 2016