logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Nädalavahetusel on Haapsalus festivali pidamas 600 noort rahvatantsijat

15.05.2014


Sel nädalavahetusel koguneb Haapsallu 600 noort rahvatantsijat, kes peavad 9. korda vabariiklikku koolinoorte tantsufestivali. Haapsalu Muusikakool tuleb kohale pärimusmuusika õpitoaga, kus õpetatakse rahvuspillidel mängimist.

Sel nädalavahetusel koguneb Haapsallu 600 noort rahvatantsijat, kes peavad 9. korda vabariiklikku koolinoorte tantsufestivali.
 
„Tantsijad tulevad meie juurde kokku üle Eesti,“ ütles üks festivali korraldajaist Malle Õiglas. „Tantsijaid on 1. klassist gümnasistideni välja - hästi toredalt lai seltskond.“
 
Festivalil ei tegeleta ainult tantsimisega. Laupäeva lõunaks jõuavad tantsijad  Haapsallu, nad majutatakse linna algkooli ja põhikooli ning lõunast kuni kella 17-ni on linnaruumis palju eri õpitubasid.
 
Kaitseliidu Lääne maleval on neli õpituba, Haapsalu noortevolikogul kolm ja noorsoopolitseil kaks õpituba. Esindatud on ka maanteeamet, Haapsalu muusikakool ja Avatud noortekeskus ning Rahvusliku folkloorinõukogu noortekoda.
 
„Õpitoad asuvad promenaadil, Aafrika rannas, piiskopilinnuses ja raudteejaamas. Sellised toredad ja kaunid kohad, mida tahaks näidata - neis on õpitoad,“ ütles Õiglas.
 
Kuidas on nii erinevate valdkondade õpitoad seotud rahvatantsuga? Malle Õiglase sõnul need ses mõttes seotud rahvatantsuga, et „me teeme kõike koos ja silmad säravad“.
 
Näiteks korraldab Kaitseliit meeskonnamänge, noortevolikogu õpitoas piiskopilinnuses mängitakse aaretemängu. Muusikakool tuleb kohale pärimusmuusika õpitoaga, kus õpetatakse rahvuspillidel mängimist.
 
Laupäeva õhtul kl 19 on kultuurikeskuses suur kontsert, kuhu on oodatud ka linnarahvas. „Seal astub iga rühm üles ja tantsib ühe tantsu,“ ütles Õiglas. Rühmi on Haapsalus kohal 30 ringis.
 
Pühapäeval on kontsert piiskopilinnuse suurel väljakul. Seal tulevad alates kl 12.30-st ettekandele omaloomingutantsud. Need on välja mõelnud rühmade juhendajad. Kl 14 esineb tantsuansambel Zelta Sietins Lätimaalt. Tantsijatele ja kõigile külalistele pakub suppi Kaitseliit.
 
Mõlema päeva kontserdid on tasuta. „Pealtvaajale ei maksa midagi, ainult tule kohale ja ole rõõmus koos meiega!“ kutsus Malle Õiglas. „Festivali kreedoks on „rahvatants paneb silmad särama“, lisas ta.

Ivar Soopan14.05.2014 ajaleht Läänlane


harju

Copyright EML 2016