logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » VIII Aavo Otsa TROMPETI SUVEAKADEEMIA ja kammermuusika kursus XIX Festival Võru Vaskpillipäevad 9.–14. augustini 2014 Võrus

15.05.2014


Suveakadeemia õpetajad: Aavo Ots, Priit Sonn (dirigent, õpetaja-metoodik), Jaan Ots (Sibeliuse Akadeemia orkestridirigeerimise eriala magistrant), Neeme Ots (Sibeliuse Akadeemia trompeti eriala magistrant), kontsertmeister Meeli Ots Suveakadeemiat tutvustab Aavo Ots.

Aavo Otsa Muusikastuudio (www.musicstudio.ee) loodi 2002. a eesmärgiga arendada ja süvendada noorte solistide ja kammermuusikute esitamise oskusi ning leida ja laiendada rahvusvahelise erialase koostöö võimalusi. Stuudio annab andekatele muusikutele täiendavat erialast õpet ning ansamblimängu koolitust.  Muusikastuudio eesmärgiks on puhkpillisolistide ja ansamblite taseme arendamine rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks, nende ettevalmistamine rahvusvahelisteks konkurssideks.

Võrumaal on minu kodu ja isatalu ning see on üks põhjus, mille pärast tahan oma õpilaste ja sõpradega panustada siinse muusikakultuuri arengusse," ütleb Aavo Ots. "Juba 1996. aastal, kui minu idee korraldada suvekool ja kontserdisari "Võru vaskpillipäevad" teostus, seadsin eesmärgiks noorte puhkpillihariduse kaasajastamise. Selle nimel olen 18 aastat igal suvel "Võru vaskpillipäevadel" pillimängu õpetanud ja noorteorkestreid dirigeerinud. Olen kutsunud siia õpetama ja kontserte andma maailmakuulsa Mediterranean Chamber Brass'i (2010) ning nimekaid eesti ja välismaa õpetajaid. Tähelepanuväärne roll festivali "Võru vaskpillipäevad" ajaloos on eesti väljapaistva vaskpilliõppejõuna Priit Sonnil, tema õpilastel ja ansamblitel.

Trompeti suveakadeemial 2014 on abiks välismaa nimekates õppeasutustes õppivad noored, kes on reaalselt omandanud Lääne kaasaegse pillivaldamise ja kelle mängu kuuleme 12. augustil toimuval kontserdil.

Ka tänavu olen oma trompetiklassi ja noorteorkestriga hilissuvises Võru linnas. Läinud õppeaasta oli minu õpilastele edukas ja tahan neid esitleda 10. augustil kell 19 "Kandles" toimuval kontserdil "Trompetitalendid 2014". Veel enne, kui kõlavad kontserdihelid, ootame kell 18 lapsi, lapsevanemaid ja kõiki teisi puhkpillihuvilisi "Kandlesse", kus toimub pillide ja pillimängu tutvustus "Trompetimäng on imelihtne". Näitame, kui ilusat häält teevad trompet ning tema soliidsed sugulased piccolotrompet, flüügelhorn ja teised pillid.

12. augustil toimuv "Veneetsia karneval" �" särav barokk ja klassika, virtuoosne trombooni- ja trompetimuusika �" pakub suurepärast muusikaelamust. Esinevad Sibeliuse Akadeemia (Helsingi, Soome) trombooni eriala üliõpilane Toomas Vana, trompeti eriala magistrant Neeme Ots ja orkestridirigeerimise eriala magistrant Jaan Ots (trompet, klaver) ning rahvusvahelise konkursi laureaat Aarne Ots. Kõik neli on "Võru vaskpillipäevade" "veteranid" �" nad on esinenud "Kandle" saalis alates 1996. aastast. Neeme Ots võitis rahvusvahelise konkursi "Trompetitalendid Tallinn 2014" Grand Prix'.

Festivali lõppkontserti "Nooruse hääled", kus tehakse muusikat barokist rokini, võib nimetada solistide, ansamblite ja orkestrite paraadiks. Esinevad vaskpillisolistid, TP-Brass Pärnu muusikakoolist Kaido Kivi juhatusel, Suveakadeemia Brass, Eesti Noorte Brass ja festivaliorkester, milles mängivad parimad noored puhkpillimängijad Eestist. Lõuna-Eesti Noorte Puhkpilliorkester tähistab esinemisega oma 10. aastapäeva. Lisaks on loodud laste puhkpilliorkester, kus mängivad noored vanuses kuni 12 aastat.

Häid kontserdielamusi soovides, Aavo Ots

KAVA

10. august kell 19.00 Kultuurimaja Kannel kontserdisaal
Trompetitalendid 2014 �" 9-aastastest kunstnikest noorte professionaalideni
Kaastegev 2013. a Peterburi Konservatooriumis III Rimski-Korsakovi nim rahvusvahelisel ansamblite konkursil II preemia võitnud Aavo Otsa trompetiklassi ansambel, klaveril Meeli Ots. Kontserdile eelneb kell 18.00 pillide tutvustus lastele "Trompetimäng on imelihtne" (ühisprojekt Eesti Naisliiduga)

12. august kell 19.00 Kultuurimaja Kannel kontserdisaal
Veneetsia karneval �" särav barokk, klassika, virtuoosne trompetimuusika, meeleolumuusika seaded
Toomas Vana (tromboon), Neeme Ots, Aarne Ots, Jaan Ots (trompetid), klaveril Meeli Ots

14. august kell 19.00 Kultuurimaja Kannel kontserdisaal
Nooruse hääled �" muusikat barokist rockini
Suveakadeemia Brass, Eesti Noorte Brass, TB Brass, Festivali orkester ja solistid. Dirigendid: Valdo Rüütelmaa, Priit Sonn, Jaan Ots, Kaido Kivi ja Aavo Ots, klaveril Meeli Ots

Sissepääs tasuta


Suveakadeemia õpetajad: Aavo Ots, Priit Sonn (dirigent, õpetaja-metoodik), Jaan Ots (Sibeliuse Akadeemia orkestridirigeerimise eriala magistrant), Neeme Ots (Sibeliuse Akadeemia trompeti eriala magistrant), kontsertmeister Meeli Ots


Korraldajad: Lõuna-Eesti Puhkpillikoolitus, Eesti Noorte Brass, Aavo Otsa Muusikastuudio

Koostööpartner SA Võru Kannelharju

Copyright EML 2016