logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Noorte sümfooniaorkestrite kontserdid Tallinnas Raekoja platsil

28.05.2014


31. mail ja 1 juunil toimuvad Raekoja platsil noorte sümfooniaorkestrite kontserdid, kava on mitmekülgne ja sobib erineva muusikamaitsega inimestele. Publiku ette astub kuus orkestrit: Tallinna Muusikakooli, Viimsi Muusikakooli, Kuusalu Kunstide Kooli sümfooniaorkestrid, Põlva Muusikakooli keelpilliorkester, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester ja Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester.

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu juhatuse esimehe ja kontsertide korraldaja Jüri-Ruut Kanguri sõnul on kontsertide kavas muusikat seinast seina, igale vanusele ja maitsele.
„Kavasse on valitud  just lood, mis sobivad Raekoja platsil esitamiseks ning mis kahtlemata ka tähelepanu köidavad ning kõrva paitavad,” täpsustab Kangur. „Kuna tegemist on noorteorkestritega, siis miks ei võiks mõni noor kuulaja saada endale neist kontsertidest "pillimängupisikut"  ja alustada hobikorras õpinguid ka muusikakoolis.”

Kõlab nii tuntud filmimuusikat (Kariibi mere piraadid, Sõrmuste Isand, Star Wars, Indiana Jones, Harry Potter jt), maailmaklassika hitte (Tšaikovski, Elgar, Šostakovitš, Offenbach, Strauss, Grieg, Brahms), muusikalide pärle, popmuusika orkestriseadeid, tantsulist muusikat kui ka selle suve üldlaulupeo kavas olevat vanemat ja uuemat eesti muusikat.
Esimesel kontserdipäeval on võimalik kuulata ka laulusoliste Lõuna-Eestist.

Kontserdid toimuvad koostöös Tallinna Vanalinnade Päevade korraldajatega, üritust toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet. Kontsertide algus kell 12.00.

28.05.2104 Raepress


harju

Copyright EML 2016