logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Ann Kärner tõi klaveriõpilaste konkursilt peapreemia

29.05.2014


Orissaare muusikakooli õpilane Ann Kärner võitis XI Rudolf Tobiase nimelisel klaveriõpilaste konkursil oma vanuserühmas peapreemia ja lisaks eripreemia Urmas Sisaski heliteose (mis oli ühtlasi kohustuslik pala) parima esituse eest.

“Annis on kogu komplekt olemas - andekus, töökus ja tahe,” iseloomustas oma õpilast Orissaare muusikakooli klaveriõpetaja-kontsertmeister Kairit Levit. Ta lisas, et Annis on midagi, mida ei oska küll seletada, aga mille baasil on võimalik kaugele jõuda.

“Muidugi me lootsime, et meil läheb hästi, aga see tulemus oli väga suurepärane,” rõõmustas Levit, kelle sõnul on klaverimängijate tase Eestis väga kõrge. Seekordsel konkursil oli ka rekordarv osalejaid - üle neljakümne.

Kuus aastat klaverit õppinud Ann võistles 13 - 14-aastaste vanuserühmas, kus võttis omavahel mõõtu kümme noort pianisti.

Kairit Levit rõhutas, et saamaks heaks pillimängijaks, tuleb pidevalt ja järjepidevalt harjutada. “Ei ole nii, et ainult korra harjutan, vaid seda tuleb püsivalt teha,” tähendas ta, lisades, et Ann on väga pühendunud õpilane.

Ann sai preemiaks 125 eurot, tema õpetaja Kairit Levit 50 eurot.

Žüriisse kuulusid Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud, pianist ja klaveripedagoog Lembit Orgse, “Klassikatähtede” 2013 finalist, Kuressaare juurtega noor pianist Auli Lonks ning Käina huvi- ja kultuurikeskuse huvikooli õpetaja, muusikahuvilisest kunstiõpetaja Silli-Mai Kütt.

Konkurss toimus 25. - 26. mail Hiiumaal Käinas Tobiase seltsi ja Käina huvi- ja kultuurikeskuse eestvedamisel. Lisaks Annile esindasid Orissaare muusikakooli Merilin Tüür ja Lisell Reinmets.

Ivika Laanet 29.05.2014 Saarte Hääl


harju

Copyright EML 2016