logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Laste folk-viiuldajate ansambli Tuuleviiul esimene CD album Hooandjas

02.06.2014


Folkviiuldajate laste ansambel Tuuleviiul sündis rohkem kui neli aastat tagasi Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis mõttest ja vajadusest õpetada lastele lisaks klassikalisele muusikale ka Eesti oma pärimusmuusikat. Tänaseks on ansambli repertuaaris juba palju pillilugusid ja laule Eesti erinevatest paikadest. Tänavusel 2014. aasta suvel saab ansambli Tuuleviiul esinemistele kaasa elada Viljandi Folgil, Laste Oma Folgil, Hiiu Folgil, Märjamaa Folgil ja võib-olla veel mujalgi. Kuid enne seda, ühise suure unistuse teostumiseks palutakse toetada Tuuleviiuli CD plaadi väljaandmist! Album püütakse valmis saada juunikuu lõpuks või juulikuu alguseks.

Ansamblis Tuuleviiul osaleb üle 30 eesti- ja venekeelse lapse vanuses 3-19 aastat, nii Vanalinna Muusikakoolist kui ka Lasnamäe Muusikakoolist. Enamus neist lastest on alustanud pillimängu õppimist väga varakult - kolme, nelja, viie või kuue aasta vanusena. Lapsed mängivad meelsasti nii klassikalise muusika teoseid kui ka pärimuslikke rahvamuusikapalu. Lisaks viiulitele kasutame ansamblis mõnede lugude saateinstrumentidena ka ukulelesid, mandoliini, lõõtspilli, trummi ja kontrabassi. Oma kontsertidel pakutakse täiskoosseisuga mängitud lugudele vahelduseks ka solistide ja väiksemate ansambligruppide esitusi, mida leidub ka peatselt ilmuval CD plaadil.

Esinemas on käidud XI Noorte Laulu- ja Tantsupeol, Vanalinna Päevadel, Viru Folgil, Kihnu Viiulifestivalil, Mardilaadal, Märjamaa Folgil, Viljandi Folgil, Laste Oma Folgil Järvamaal, Estonia 100 Folgipäeval ja Sommelo Festivalil Soomes. Samuti on antud kontserte Lennusadamas, Kloostri Aidas, Viimsi RannarahvaMuuseumis. Üheskoos on esinetud ka teiste muusikutega, näiteks Mari Pokinen, Soome pop-jazz kandlemängija Ida Elina, jt. Tuuleviiuli liikmed on edukalt osalenud ka üleriigilisel pärimusmuusika pilliõpilaste Võistumängimisel.

Kirjutavad Ansambel Tuuleviiul ja õpetaja Kristi Alas Hooandjas

Samas võib vaadata ansambel Tuuleviiul videot


harju

Copyright EML 2016