logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Rakvere muusikakool saadab ära ja võtab vastu

02.06.2014


Rakvere muusikakool lõpetas õppeaasta lõpetajate kontsert-aktusega pühapäeval, 1. juunil kell 13 Rakvere gümnaasiumi saalis ja alustab käesoleval nädalal õpilaste vastuvõttu. “Muidugi oli ka mõnevõrra madalama tasemega õpilasi, aga kiitust mitte just kerge kooliprogrammi läbimise ja vastupidamise eest eest väärivad kahtlemata kõik lõpetajad,” ütles Rakvere muusikakooli direktor Toivo Peäske ajalehele Virumaa Teataja.

Möödunud nädalal toimusid erialade lõpueksamid ning nende põhjal valiti ka esinejad lõppkontserdile. Kooli 66. lend saadab ära tervelt 20 noort muusikut; viimati oli nii palju lõpetajaid 2002. aastal.
Tänavustest lõpetajatest hinnati erialahindega 5 täpselt pooled, seega 10 lõpetajat (neist 2 pianisti lausa hindega 5+!) ja kõik nad esinesid ka lõpuaktusel.

“Muidugi oli ka mõnevõrra madalama tasemega õpilasi, aga kiitust mitte just kerge kooliprogrammi läbimise ja vastupidamise eest eest väärivad kahtlemata kõik lõpetajad,” ütles Rakvere muusikakooli direktor Toivo Peäske.

Kohe järgmisest päevast alustab muusikakool vastuvõttu esimesse klassi. “On juba teada mitmed eelklassi ettevalmistusega lapsed, kes õpetajate soovitusega on kooli vastu võetud, kuid ootame kindlasti katsetele ka Rakvere linna ja ümberkaudsete valdade viisipidavaid ja huvilisi lapsi. Selleks polegi muud vaja kui üks laul laulda ja lemmikpill valida, kõik muu selgub juba katsetel,” kinnitas direktor.

“Tulge lapsega muusikakooli 2., 3. või 4. juunil kell 10 või kell 17, kohapeal saate ka avalduse kirjutada. Erialade valik on meil suur, kuid eriti ootaksime soovijaid vaskpillide - trompet, metsasarv, tromboon, tuuba - , tšello, akordioni ja löökpillide erialadele,” selgitas Toivo Peäske.
Muidugi on alati oodatud õpilasi ka klaveri-, viiuli-, flöödi-, saksofoni-, kitarri- ja muudelegi erialadele.
“Tooge oma lapsed pilli õppima, neist saavad teadlaste väitel targemad, emotsionaalsemad ja arenenumad inimesed! Äkki saab mõnest neist järgmine Arvo Pärt, Kuno Areng, Gerli Padar või Toivo Nahkur - kõik meie muusikakooli vilistlased!” rõhutas direktor.

Inna Grünfeldt ajalehes Virumaa Teataja 30.05.2014
Rakvere muusikakool. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

harju

Copyright EML 2016