logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Vallavanem lubas Kärla muusikakoolile oma pesa

04.06.2014


“20. sünnipäevaks mul teile oma pesa kinkida pole. Lootus selleks on praegu aga palju suurem kui kunagi varem. Usun, et 30. sünnipäevaks toome lillepoti juba teie oma pesa aknalauale,” kõneles Kärla vallavanem Tiina Luks valla muusikakooli kontsertaktusel.

Reede õhtul Kärla pastoraadihoones toimunud kontsertaktusel esinesid kooli praegused õpilased. Mõnedki palad kanti ette koos õpetajatega. 

Muusikakooli direktor Imbi Kolk võttis vastu kingitusi nii vallavalitsuselt, valla asutuste ja ettevõtete esindajailt, hoolekogu liikmeilt, kooli asutajalt Ludmilla Toonilt ja koduvalla rahvalt.

1994. aastal asutatud muusikakooli ümmarguseks sünnipäevaks välja antud trükisest saab huviline teada huvikooli asutamise loo, ülevaate õpitavatest erialadest, tegutsevatest muusikakollektiividest, õpetajatest, õpilastest-vilistlastest.

20 aasta jooksul on kool pidanud kolima mitmel korral. Esimesel õppeaastal tegutseti Kärla põhikooli ruumes, seejärel rahvamajas, lasteaias, politsei ruumides ja pastoraadis. Juubeliaastal toimuvad muusikakooli tunnid taas põhikoolis ja rahvamajas. Kooli avamisest siiani tegutsevad õpetajatena praegu ka rahvapilliorkestrit ja väikekannelde ansamblit juhendav Ülle Vallaste ja klaveriõpetaja Malle Veske.

Sel õppeaastal õpib muusikakoolis 35 õpilast kas klaverit, plokkflööti, akordioni, saksofoni või pop-jazz-kitarri ja lisapillina väikekannelt. Õpilasi juhendab seitse õpetajat.

Kahekümne tegevusaasta jooksul on Kärla muusikakooli lõpetanud 29 õpilast. Tänavusi lõpetajaid on kolm: Margerite Mesila, Ruth Rahnel ja Sander Õispuu.

Aare Laine 04.06.2014 Saarte Hääl
harju

Copyright EML 2016