logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Teistmoodi muusikapäev taas tulekul

13.09.2014


Muusikapäevast võtavad teiste seas osa - Kilingi-Nõmme Muusikakool, Kuressaare Muusikakool, H. Elleri nim Tartu Muusikakool, Elva Muusikakool, Võru Muusikakool, Värska Muusikakool, Põltsamaa Muusikakool, Nõo Muusikakool, Tabasalu Muusikakool, Paide Muusikakool

Eelmisel aastal tähistas Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva 1. oktoobril esmakordselt põneval ja tavatul viisil. Terve päeva kõlas muusika üle Eesti paikades, kus me pole harjunud seda elavas esituses kuulama: rongis, bussijaamas, koolides, haiglates, vanglas ja ministeeriumide ruumides. Sel aastal on plaanis paljudele põnevust pakkunud sündmusega jätkata.

Eelmise aasta muljeid vahendavad ja uue aasta plaane avavad muusikapäeva meeskonna liikmed Paula Toomel, Marili Jõgi ja projektijuht Kadri Lassmann.
 
Kust tuli idee ja kuidas see projekt alguse sai?
 
Kadri Lassmann: Esimene impulss tuli selleaegselt kultuuriministeeriumi muusikanõunikult Siiri Siimerilt. Kuna Eesti Muusikanõukogu on rahvusvahelist muusikapäeva tähistanud muusikapreemiate väljaandmise ja vastava tseremoonia korraldamisega, siis oli igati loogiline, et EMN hakkas ka seda ideed arendama.
 
Kas oli ka eeskujusid? Mida kohtade haldajad ja kontaktisikud projektist arvasid, kas oli ka kahtlejaid?
 
K. L.: Otseseid eeskujusid ei olnud, aga oli soov teha midagi erakordset.
 
Paula Toomel: Olime ise ka üllatunud, et tuli kokku nii palju muusikuid ja kohti, kes tahtsid selle päeva toimumisele õla alla panna.
 
Marili Jõgi: Soovisime, et kõik osaleksid projektis heast tahtest, seega arvestasimegi just nende paikadega, kus oli silmanähtav huvi ja soov seda vastu võtta. Olen kuulnud arvamusi, et kas muusikapäev on ikka reaalne ettevõtmine, sest nii mõnelegi tundub uskumatu, et ühe päeva jooksul toimub 125 tasuta kontserti!
 
Millist tagasisidet olete saanud?
 
P. T.: Haiglatest tuli väga positiivne tagasiside, nii patsientidele kui ka töötajatele väga meeldis! Bussijaamas olin ise kohal ja oli tõeliselt üllatav, et tänu Pirjo Püvi karismale oli terve bussijaama rahvas tal pihus. Olen kindel, et nii mõnigi otsustas järgmisele bussile mitte minna, et kontserti kuulata.
 
M. J.: Ka hommikuses rongis jagus huvilisi. Samuti oli psühhiaatriakliiniku saal Tallinnas puupüsti pianist Mihkel Polli kuulajaid täis. Oli ju tegu positiivsete üllatustega, mis oligi üks päeva eesmärke. Elav muusika kõlas seal, kus seda oodata ei oska, ning see andis igapäevasele ruumile meie ümber hoopis teise värvi.
 
P. T.: Kokku käis neil kontsertidel ligi 10 000 inimest. Ka muusikutele meeldis, paljud neist on ka selle aasta programmi kaasatud. Muusikapäev on muusikutele hea võimalus veidi teistmoodi publikuga suhelda, ennast tuntuks teha ja paljud said selle projektiga ka meediakajastust. Sügav kummardus kõigile, kes muusikapäeva toimumisele kaasa aitasid!
 
Kas võrreldes eelmise aastaga tuleb ka uusi kohti juurde?
 
M. J.: Lähenev muusikapäev on seekord mahukam eelkõige maakondades toimuvate kontsertide poolest. Sel aastal on muusikanõukogul hea koostöö kaitsejõududega, kaasatud on peaaegu kõik sõjaväebaasid. Harku vangla asemel läheme Tartu vanglasse. Tallinna lasteaedade asemel oleme sel aastal valinud Tartu lasteaiad, kus sisustavad programmi Elleri kooli õpilased. Tallinna muusikakeskkooli õpilased lähevad kontsertidega Tallinna üldhariduskoolidesse. Kontserdid kõlavad sel aastal aga ka praamis ning isegi Kihnu saarel. Soovimegi igal aastal muusikapäevale läheneda uue nurga alt.
 
Küsinud Ia Remmel ajakirjas MUUSIKA

Muusikapäeva programm


harju

Copyright EML 2016