logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Elleri muusikakooli uus õppekorpus annab muusika õppimiseks parimad tingimused Eestis

15.09.2014


"Esmaspäeval avatakse Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli uus õppekorpus, kus leidis oma koha ka orkestri- ja kooritöö jaoks mõeldud 230-kohaline rõduga saal. Uue õppekorpuse 1442 ruutmeetril on lisaks suurele saalile ruumi veel liikumissaalile, helisalvestusstuudiole ja õppeklassidele," vahendavad ERR uudised (Marii Kangur)

Kui tudengid said uues hoones õppetööd alustada kohe kooliaasta alguses, siis pidulik avamine on kokkuviidud muusikakooli 95. sünnipäevaga. Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli direktor Kadri Leivategija rääkis ERRi raadiouudistele, et 95 aastat tagasi septembris avatud kool oli esimene eestikeelne muusikakool.

Helilooja Eduard Tubina nime saav saal on muusikakooli haldusjuhi Peeter Illaku arvates uues hoones justkui kirss tordil. Saali akustika projekteerisid Marko Ründva, Gerda Kaasik ja Linda Madalik. Eriti vajalik on saal just muusikakooli õpilaste praktika jaoks.

Lastel kõigil on ka orkestris mängimise õpped ja neid poel võimalik teha väikeses ruumis, sest sinna lihtsalt ei mahu, rääkis Illak.

Saali lavatagune sein on klaasist ja sealt avaneb vaade Toomemäele. Muusikakooli haldusjuhi Peeter Illaku sõnul Eestis selliseid lahendusi rohkem ei ole ja kogu maailmas saab neid ühe käe sõrmedel üles lugeda. Lisaks on korpuses ka õpperuumid rütmimuusika-, puhkpilli- ja klassikalise löökpilli osakondadele, mis on ehitatud nii, et pillide harjutamine kõrvalruumi ei kostuks.

Hoone läks maksma ligi kaks ja pool miljonit eurot. Suures osas toetas ehitust Euroopa Regionaalarengu fond.

Artikli toimetasMarju Himma
Heino Elleri muusikakooli juurdeehitus. (Foto: Postimees/Scanpix)

harju

Copyright EML 2016