logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Alates septembrist 2014 liitus Eesti Muusikakoolide Liiduga Juuru Eduard Vilde Kooli huvikool

24.09.2014


"Juuru Eduard Vilde Kooli huvikooli osa tegutseb ametlikult küll 2012.aastast, kuid tungivast vajadusest käis õppetöö juba varem. On ütlemine: „kirik keset küla“. Huvitav, et ka 21. sajandil oli just see asjaolu määravaks kontaktide leidmisel," kirjutavad Juuru Eduard Vilde Kooli huvikooli õpetajad.

Juuru valla erksamad kodanikud otsisid võimalusi oma laste pilliõpinguteks. Paljud asjaolud olid ja on tingitud just transpordi logistikast. Tänu Juuru Vallavalitsuse mõistvale suhtumisele leitigi võimalused ja vahendid, et alustada tööd klaveri ja viiuliõppega Juuru koolimajas. See oli väga mugav ka väikestest maakohtadest sõitvatele kooliõpilastele, kes sõitsid kooli bussiga ja olid sellest sõltuvad. Esimeseks õpetajaks oli ka Kaiu MK-s klaveriõpetajana töötav Ester Ilves. Üks lapsevanem sai oma lapsele viiuliõpetajaks tema tütre Aleksandra Ilves´e. Soov oli algusest peale luua just muusikakoolidele omane õppekava, et maalapsed saaksid soovi korral hiljem ka edasi õppida teistes muusikaõppe- asutustes. Liidia Ilves asus õpetama solfedzot ja muusikalugu ning ka tublisid klaveriõpilasi. Nende õpetajate juhendamisel on osaletud kahel korral viiuliõpilaste Loode - Eesti regionaalsel konkursil ja oldud seal parimate hulgas (I kohad). Sellest tulenevalt võimalus osaleda 2014 aasta märtsis üleeestilisel Noorte Interpreetide konkursil . Klaveriõpilastega käidud aga Kehtna Kunstidekoolis maakonna klaveriõpilaste festivalil ja ka Raplas eesti Muusikakoolide Liidu 20. Aastapäevale pühendatud kontserdil.
Koolil on kaasaegseid lahendusi otsiv direktor Sirje Kautsaar , kes ise on lõpetanud Kose Muusikakooli viiuli erialal ja adub suurepäraselt muusikaõpingute „hingeelu“. Koolis on ta suutnud luua koostööaldis õpetajaskonna, kes oskab ühendada õppetöö ja huvihariduse ning see on koondunud ühtsesse stuudiumõppesse. Ühtses sümbioosis on kooli muusikapedagoog Helve Ruus, noor huvijuht Mari Palu ja kogenenud õppealajuhataja Pille Malva. Võib öelda, et iga õpetaja leiab oma südamesopis selle nurgakese, mis seob teda muusikaga.
Õpetajate püüdlused ja eesmärgid on edu kandnud kui oleme nüüd vastu võetud ka Eesti Muusikakoolide Liitu.
Uuest õppeaastast on Juuru Eduard Vilde Kooli huvikooli õpilastel võimalus õppida ka laulmist. Õpetab EMTA-a laulueriala tudeng Damaris Ilves. See, et kõik huvikooli osa õpetajad ühte perekonnanime kannavad ei ole juhuslik. Kõik nad on õppinud TMKK-s ja jätkanud õpinguid EMTA-s, andnud avalikke kontserte ja ilmestanud kohalikku kultuurielu. Kuid esmane on ikkagi suur soov ja tahe endas olevat muusikakirge ja oskusi edasi anda.
Eesti Muusikakoolide Liiduga ühinemisel loodame saada otsest infot, et olla kursis üleeestilise muusikakoolide praeguse arenguga, leida uusi lahendeid muusikaõppe kaasaegsete võimaluste kasutamisel ja täiendamisel. Kuna meie kool on väga noor, siis loodame logistilist abi saada ka hea pillipargi loomisel.

Juuru Eduard Vilde Kooli huvikooli õpetajad
September 2014

Juuru Eduard Vilde kooli huvikooli koduleht
harju

Copyright EML 2016