logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Kadri Leivategija intervjuu tänases Sirbis

03.10.2014


EMLi juhatuse esimees Kadri Leivategija tänases Sirbis: See on täiesti uus väljakutse, seetõttu ma alles koondan jõudusid. Meie liidu eesmärk on olla üks ühtne jõud haridusvaldkonnas. Ka ühiskonnale laiemalt peab teadvustama, et ilma muusikalise alghariduseta ei ole meil midagi teha ka keskastme ega akadeemiaga.

Esimene eesmärk on kutsuda ühise laua taha kõik aineliidud ja koostöös vaadelda, kuidas saame iga instrumendi arengule kaasa aidata, kuidas kasutada ära Eesti kõik andekad õpetajad igale tasandile. Eriti keeruline on õpetada just väikest last, leida see anne üles. Kui ta ei ole end juba mujale suunanud, sest andekas laps on sageli mitmes valdkonnas võimekas, aga ka kiire ja püsimatu. Küsimus on, kuidas teda parimal viisil suunata, et tema üheks esimeseks valikuks saaks ikkagi muusika.

Teiseks kaasata koostöösse regioonid. Ja mitte olla n-ö teenindavas positsioonis, vaid uurida, kuidas iga regioon ise saab oma arengusse panustada.

Ja kolmandaks, mida teevad meie tänased eesti interpreedid, kontsert­tegevus. Meil on 85 muusikakooli ja oleme rikkad oma interpreetide poolest, kes pigem vaevlevad kontsertide nappuse käes. Mõtleme, kuidas planeerida meie koolidesse rohkem kontserte, mis on ju üks hariduse osa.

Muidugi veel koolitused, uued õppevahendid, paratamatult e-õppevahendid. Meil on arvutilapsed, kelle infomaailm on avar. Nad on kiired, paljudes asjades meist taibukamad. Kuidas olla ikkagi sammuke ees? Vajame praktilisi koolitusi, oskusi, olgu need näiteks uued solfedžodiktaadid, mis võiksid baseeruda sellel, mis on tegelikult noore inimese maailmas. Kuidas kaks maailma kokku saaks, et kujundada noore maitsemeelt, loovust, emotsioone, tundlikkust, maailmavaadet, arendada empaatiat, emotsionaalset haavatavust, mis teeb inimesest meile kütkestava, lähedase, mõistva olendi?

Intervjuud Kadri Leivategijaga saab terviklikult lugeda ajalehe SIRP koduleheltIntervjueeris Liina Vainumetsa


harju

Copyright EML 2016