logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Rahvusvaheline pianistide festival “Klaver ’14”

08.10.2014


Festival “Klaver ’14” toimub Eesti Kontserdi korraldusel 24. oktoobrist kuni 2. novembrini 2014. Festivali sooduspass ja sooduspiletid Muusikaõppuritele ja -õpetajatele, kes soovivad kuulata enamikku festivali kontsertidest, pakub EK festivali sooduspassi hinnaga 70.- Eurot. “Klaver ‘14” sooduspasside ja –piletite soovist palume teatada hiljemalt 20. oktoobriks

Festivali 10 päeva hõlmavad 15 kontserti, 17 pianisti, noori muusikaõppureid, 2 meistriklassi pakkudes kõrgetasemelise valiku klaverikunstnikke Eestist ja välismaalt, võimaluse kuulata eri pianismikoolkondade esindajaid (Jean-Efflam Bavouzet, Bertrand Chamayou, Lukas Geniušas, Paul Lewis, Lembit Orgse, Age Juurikas jt. Traditsioonilisel noortekontserdil esinevad EMTA, Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli noored pianistid jt.
Koostöös Eesti Muusika-ja Teatriakadeemiaga ning Klaveriõpetajate Ühinguga toimuvad Bertrand Chamayou ja Alexander Sandleri meistriklassid

Festivali raames on Estonia kontserdisaali fuajees näitus “Klahvpillide ajaloost I: klaveri eelkäijaid” (koostaja Virge Joamets).
 
Nagu varasematel aastatel, kutsub festival taas kokku ka klaveriõppureid ja - õpetajaid kogu Eestist - neile suunatult on festivali eesmärgiks esitleda eri klaverikoolkondade parimate esindajate mängukunsti. Lisaks annab olulise erialase kogemuse ka festivali ulatuslik repertuaar, kus kõrvuti klassikaliste vormihaarde või virtuoossuse proovikividega kõlab nüüdismuusika ja uudisteos Mari Vihmandilt.

Festivali sooduspass ja sooduspiletid     
Muusikaõppuritele ja -õpetajatele, kes soovivad kuulata enamikku festivali kontsertidest, pakub EK festivali sooduspassi hinnaga 70.- Eurot (avalikus müügis oleva festivalipassi täishind on 105.- Eurot, mis on 50% üksikpiletite hinnast) Festivali üksikpiletite puhul kehtivad EK hooaja üldised soodushinnad: õpilastele ja üliõpilastele; pensionäridele; Eesti Klaveriõpetajate Ühingu liikmetele. “Klaver 14” meistriklassidele on vaba pääs.

Festivali sooduspassi (70 Eur) ja sooduspiletite tellimine ja kättesaamine
Festivalipasse ja pileteid saab reserveerida aadressil:
Piletikeskus, Eesti Kontsert, Estonia pst 4, 10148 Tallinn,
e-post info@concert.ee, tel. 614 77 61, faks 614 77 69.
Anneli Albert

“Klaver ‘14” sooduspasside ja - piletite soovist palume teatada hiljemalt 20. oktoobriks EK piletikeskusse kirja, e-posti või faksi teel, lisades oma kontaktandmed. Saadame vastu arve. Passid-piletid saate kätte hiljemalt tund enne antud kontserdi algust (võtke palun igaks juhuks kaasa maksekorralduse koopia).
EK piletikeskus on avatud E-R kl 10-17,  piletikassas T-R kl 12.-19, L kl 12-17, pühapäeval kontserdi toimumise korral tund enne kontserdi algust. 

Loodame, et klaveriõpetajad ja - õppurid nii Tallinnast kui kogu Eestist kasutavad taas võimalust saada nädala jooksul erialaseid kogemusi ja inspiratsiooni aastateks. Loodetavasti leidub õppeasutusi,  omavalitsusi ja sponsoreid, kes on nõus toetama kas või osaliselt sõidu- ja ööbimiskulusid ning festivalipassi või üksikpiletite muretsemist.
Kohtumiseni festivalil “Klaver ‘14”!

Lauri Väinmaa                     Neeme Punder
“Klaver ‘14” kunstiline juht                 “Klaver ‘14” produtsent

Tiiu Valper, festivali toimetaja
614 77 32; 5280736

festivali Klaver kava Eesti Kontserdi kodulehel
www.concert.ee


 


harju

Copyright EML 2016