logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Rahvusvaheline kitarrifestival pakub kontserte üle Eesti

30.10.2014


3. - 16. november toimub Eestis 13. korda rahvusvaheline kitarrifestival "Fiesta de la Guitarra". Festivali kavas on kontserdid välisinterpreetidelt ja meie oma muusikutelt, lisaks loengud ja meistriklassid. Festivali korraldaja on Eesti Kitarriselts, festival toimub koostöös Eesti Kontserdi ja Eesti Muusikakoolide Liiduga.

Kokku toimub 22 eripalgelist kontserti Eestimaa erinevates paikades: Tallinnas, Valgas, Narvas, Jõhvis, Tartus, Pärnus , Tapal, Sillamäel, Otepääl, samuti  Alatskivi lossis, Kukruse polaarmõisas, Kostivere kultuurimõisas, Saka mõisas.  Lisaks noortele muusikutele esinevad tunnustatud interpreedid Heiki Mätlik, Jelena Ossipova, Daniel Julle, Sulo Kiivit ja Patricio Zeoli.
Festivali peaesinejaid on sellel aastal koguni kaks. Koostöös Eesti Kontserdiga  jõuab meie publikuni   Kreeka solist Smaro Gregoriadou ja Rootsi kitarriduo "The Gottenborg  Gombo Duo" .
Festivali  eesmärk on klassikalise kitarrimängu populariseerimine pakkudes avalikkusele erinevaid kontserte, anda võimalus noortele andekatele muusikutele esinemiseks ja pakkuda õpihimulistele meistriklasse.
Kuna kitarr on üks eelistatumaid instrumente just noorte hulgas, on festivalil suur osakaal kitarrimängu õpetamisel: seetõttu toimub meistriklasse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kitarriõpetajate ja õpilaste kokkusaamisi, koolikontserte, õpitubasid muusikakoolides jne.
„Viimase aastakümnega on Eesti kitarrielu teinud läbi suure arengu ning praeguseks on see võrreldav maailma parimate muusikamaadega. Omal ajal Tartust alguse saanud kitarrifestivalil "Fiesta de la Guitarra" on siin kindlasti oluline roll," räägib festivali kauaaegne külaline ja workshop-ide juhendaja Patricio Zeoli.

Festivali kava on kodulehel
 http://fiestadelaguitarra.ee/harju

Copyright EML 2016