logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Uus noorte muusikafestival mini-EMP kutsub muusikakoolide õpilasi osalema kontsertidel

11.11.2014


2015. aasta tuleb Eesti muusikaelus eriline, kuna tähistame üleriigilist muusika-aastat ning Eestis alustab uus kaasaegse muusika festival lastele ja noortele – mini-EMP. Ootame festivalile osalema noori muusikuid, kel avaneb võimalus musitseerida põnevates ja ootamatutes kontserdikohtades ning kohtuda meie tippheliloojate ja -muusikutega.

Uus festival sünnib meie vanima ja väärikaima festivali Eesti Muusika Päevad (EMP) tiiva all. Projekt on valitud muusika-aasta valikkavasse tähtsündmuste hulka kui Eesti klassikalise muusika innovatiivne haridusprogramm. Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit.

Uue festivali peaeesmärgiks on tutvustada lastele ja koolinoortele eesti kaasaegset klassikalist muusikat neid köitvas võtmes. Festivali sündmused põimitakse tavapärase EMPi programmiga, mis aitab keskenduda muusikale, väldib sildistamist „noortele ja täiskasvanutele”, ning julgustab külastama festivali kõiki kontserte ja proove.

mini-EMP on festival noortelt noortele. Festivali korraldusmeeskond moodustatakse üldhariduskoolide aktiivsetest kultuuri- ja meediahuviga noortest. Neid juhendavad ja toetavad rahvusvahelise kogemusega professionaalsed produtsendid, turundajad, muusikud ja heliloojad.

Muusikakoolide õpilaste kujundada jääb mini-EMPi muusikaline pool. Noored muusikud koos õpetajatega koostavad eesti muusika kava, millega esinetakse nii linnaruumis, Tallinna kontorites, kinosaalides jm. Kontserdielamust pakutakse neile, kes kiire töögraafiku tõttu kontsertidele ei satu. Noortel on võimalus esineda uudishimulikule publikule väljaspool tavapärast esinemiskeskkonda. Juba täna on mitmed ettevõtted avaldanud soovi kutsuda noori külla esinema.

Projektis osalemiseks paluvad festivali korraldajad pedagoogidel aidata noortel kokku panna eesti muusikast ja ka õpilaste omaloomingust kava maksimum pikkusega 20 minutit (võib olla ka lühem).

Märksõnad kavade koostamiseks: eesti muusika, õpilaste omalooming (osa kavast), erinevas vanuseastmes esinejad, erinevas suuruses koosseisud, lihtsasti transporditavad instrumendid, sära, efekt ja kontrast.

Kavad ja koosseisud palume esitada 8. detsembriks aadressile emp.noored@gmail.com
Iga kool võib esitada mitu kava ja kooslust. Esinemisvõimalusi jagub kõigile.

Kontserdid toimuvad märtsis ja aprillis Tallinnas. Iga grupiga lepitakse kokku neile sobivad esinemiseajad. Koolitööd esinemised ei takista.

Lisainfo:
www: Eesti Muusika Päevad ja mini-EMP
Facebook: mini-EMP Kogukond

Kontakt:
Ingrid Nõmmik
mini-EMPi projektijuht
Tel  5232876
e-post ingrid.nommik@gmail.comharju

Copyright EML 2016