logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Otsa kool 95. juubeliaastal

08.12.2014


Tänavune, 2015. aasta on muusikahariduses suur juubelite aasta. 95 aastat tagasi, 1919. aastal asutati Tartu Kõrgem Muusikakool, millele järgnes Tallinna Kõrgem Muusikakool. Neist on välja kasvanud meie muusikaakadeemia, Elleri kool ja Otsa kool. EMTA pidas oma pidulikku juubeliaktust septembris, samas kuus avas Elleri kool oma uue hoone.

Otsa kool tähistas tähtpäeva oktoobris kontserdiga Estonia kontserdisaalis. Pärisin direktor Aarne Saluveerilt kooli hetkeseisu kohta. Ta ütles: “Oleme kogu kooliperega rõõmsad eelmisel aastal saadud Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri akrediteerimiskomisjoni tunnustuse üle, millega kaasnes pikim võimalik, kuueaastane koolitusluba kõigile kooli õppekavarühmadele. Kooli taseme näitajateks on ka õpilaste iga-aastased rohked auhinnalised kohad kodumaistelt ja rahvusvahelistelt konkurssidelt. Otsa koolil on palju häid praktikavõimalusi koostöös Eesti Kontserdi, “Jazzkaare”, Teatri- ja Muusikamuuseumi, Tallinna Jaani kiriku ja omavalitsustega. Rahvusvahelistes õpilasvahetusprojektides osalemine võimaldab nii õpilastel kui õpetajatel saada kogemusi Euroopa muusikaõppeasutustes. Paljud lõpetajad jätkavad pärast õpinguid peale EMTA ka Euroopa muusikakõrgkoolides.” “Maailmas pole just palju muusikakoole, kus on integreeritud erinevad muusikastiilid ja õppekavad, klassika, rütmimuusika, helindajad ja klaveri hooldusmeistrid,” jätkas Saluveer. “Meil see toimib ja loob aasta-aastalt uut sünergiat. Otsa kooli nähtavaks ja nähtamatuks osaks on meie vilistlased, tunnustatud eesti muusikud, nagu Veljo Tormis, Arvo Pärt, Neeme ja Paavo Järvi, Eri Klas, Erkki-Sven Tüür, Olav Ehala, Uno Naissoo, Uno Loop, Kustas Kikerpuu, Heini Vaikmaa, Tiia-Ester Loitme, Irina Zahharenkova, Heli Veskus, Aile Asszonyi, Jaak Joala, Hirvo Surva, Raul Vaigla, Toomas Rull, Raivo Tafenau, Gunnar Graps, Sven Grünberg, Koit Toome, Liisi Koikson ja paljud teised. Meil on avatud kool, mis väljendub selles, et meie vilistlased on ka pärast kooli lõpetamist seotud mitmesuguste muusikaprojektidega, ka õpetajad astuvad koos õpilastega kontserdilaval üles. Hoolimata hariduse rahastamise piiratud ressursidest pingutame, et väärtustada õpetajaid.” Väga oluline on olnud koolile instrumentide hange tänu SA INNOVE elukeskkonna arendamise rakenduskava prioriteetse suuna hariduse infrastruktuuri arendamise meetmele. Aarne Saluveer: “See on meie koolile olnud erakordselt tähtis hange. Mäletan, et 2006. aastal Otsa koolis tööd alustades olid paljudes klassides võrdlemisi amortiseerunud pillid ja neistki oli puudus. Praegu on õpilaste ja õpetajate kasutuses uued kaasaegsed muusikainstrumendid, meistripillid ja stuudiotehnika ning oleme Euroopa ja Põhjamaade nõuetele vastav ja Eestis muusikainstrumentidega kõige paremini varustatud õppeasutus. Enne Estonia kontserdisaali uut kontsert-Steinwayd, oli Otsa kooli laval juba samasugune Steinway Concert Grand ja Yamaha kontsertpilli tippmudel CFX. Lisaks on klassides suur valik kabinetklavereid erinevatelt tootjatelt, nagu Bösendorfer, Steinway B, Yamaha, Estonia, Kawai. Oleme pillide hankimisel pidanud silmas nii hetkevajadusi kui ka võimalust neid kasutada siis, kui valmib kolme kooli ühishoone.”
 
Lõpetuseks ütles Aarne Saluveer: “Usun muusika imettegevasse jõusse, seetõttu armastan seda kooli kõigi tema tugevuste ja lahendamist vajavate probleemidega. Loodan, et oleme ka edaspidi julged, hoolivad, kirglikud ning samas piisavalt konservatiivseid väärtusi kaitsvad. Meie eeskujuks on kooli 95. aastapäeva kontserdil kuldse teenetemärgi saanud “inimeseõpetuse õpetaja” Veljo Tormis, kes, lõpetanud 1947. aastal kooli sõjajärgses esimeses lennus, asus 1955. aastal kooli tööle teooriaõpetajana. Üks tema õpilasi oli Arvo Pärt.” 
 
Aarne Saluveeriga vestelnud Ia Remmel Ilmunud Muusikas 12/2014


harju

Copyright EML 2016