logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Muusikakooli detailplaneering sai kehtestamisküpseks

09.12.2014


Tallinna linnavalitsus esitab linnavolikogule kehtestamiseks Pärnu mnt 59 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu. Haridus- ja teadusministeerium soovib rajada planeeritavale maa-alale muusikaõppeasutuste hoonetekompleksi, kuhu koonduksid Tallinna Muusikakeskkool, G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja Tallinna Balletikool. Koolide praegused hooned on viletsas seisus ja ei vasta ka muusika- ja tantsuõpetamise vajadustele, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

«Detailplaneeringualale kavandatud uus õppehoone võimaldab ühendada linnas hajusalt paiknevad muusika- ja balletiõppeasutused ühte kompleksi. Seeläbi paranevad õpilaste ja õppejõudude töötingimused,» ütles abilinnapea Taavi Aas.

Õppehoonesse rajatavaid saale on võimalik kasutada avalike muusika- ja tantsuürituste korraldamiseks. Krundi hoonestamiseks korraldati arhitektuurivõistlus, mille alusel on detailplaneeringus määratud kruntide kasutamise tingimused ja ehitusõigus.

Hoonestus on kavandatud Pärnu maanteest kaugemale kui Pärnu mnt 59 krundil praegu asuv ühiselamu. Pärnu maantee tänavasein muutub ühtlasemaks ja korrastatumaks ning avanevad vaated nii Tallinna Polütehnikumi hoonele kui ka Pärnu mnt 67 asuvale perekonnaseisuameti hoonele, mis on arhitektuurimälestis.

2011. aastal korraldati rahvusvaheline ideekonkurss koolikompleksi parima arhitektuurse lahenduse saamiseks. Konkursi võitis Atelier Thomas Pucher ZT GmbH töö «Vaikuse aed».

Uwe Gnadenteich, Postimees 9.12.2014
Arhitektuurikonkursi võidutöö "Vaikuse aed" (Atelier Thomas Pucher)

harju

Copyright EML 2016