logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Lihula Lions-klubi kogus muusikakoolile rekordannetuse

23.01.2015


Lihula Lions-klubi kogus Lihula muusikakooli puhkpilliosakonnale oma traditsioonilise heategevuskontserdiga üle tuhande euro. Kontserdi andsid Lihulast pärit ooperisolistid Märt Jakobson ja René Soom. Et lauljaid kodukanti esinema saada, hakkas Hinsberg läbirääkimisi pidama juba jaanipäeva paiku.

Lihula Lions-klubi presidendi Jüri Hinsbergi sõnul on seni kogutud 1152 eurot suurim summa, mis on klubi kunagi heategevuskontserdiga kogunud. Tõenäoliselt kasvab summa veelgi, sest annetada saab suveni. Suve hakul antakse annetus muusikakoolile üle.
Heategevuskontserdile Lihula kultuurimaja suurde saali detsembri teisel neljapäeval kogunes 300 inimese ringis.
„Saalis on 400 kohta, aga päris täis saal ei olnud,” ütles Hinsberg.
Hinsbergi sõnul ei ole nii suurejoonelist heategevuskontserti varem olnud. Varem on Hinsbergi sõnul enim kokku tulnud ehk paarsada inimest.
Kontserdi andsid Lihulast pärit ooperisolistid Märt Jakobson ja René Soom. Et lauljaid kodukanti esinema saada, hakkas Hinsberg läbirääkimisi pidama juba jaanipäeva paiku.
Lions-klubi heategavuskontsert on alati neljapäeval, nii et tuli leida sobiv detsembrikuu neljapäev, mil on ka mõlemad ooperisolistid vabad. Traditsiooniliselt esimeselt neljapäevalt nihkuski kontsert teisele neljapäevale. Kontserdil astus koos ooperisolistidega üles Lihula muusikakooli puhkpilliorkester.
Hinsberg ise kinkis muusikakoolile renoveeritud trompeti. Hinsberg ütles, et oli trompeti kunagi nalja pärast oksjonilt ostnud, nüüd lasi ta selle pillimeistril korda teha ja kinkis muusikakoolile.
Lihula muusikakooli puhkpilliosakonnale saab annetusi teha Lihula LC SEB kontole E681010220017811010.

Kaie Ilves Lääne Elu 22. jaanuar 2015
René Soom (vasakult) ja Märt Jakobson. Foto: Olev Mihkelmaa

harju

Copyright EML 2016