logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Igal lapsel oma pill
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Eesti Muusikakoolide Liidu uus liige on Westholmi Muusikakool. EMLis on 92 muusikakooli

09.04.2015


Westholmi Muusikakool otsustas liituda Eesti Muusikakoolide Liiduga, et olla osa muusikakoolide võrgustikust, saada infot erinevate konkursside ja kontsertide kohta. See võimaldab ka Westholmi Muusikakooli õpilastel erinevatest üritustest aktiivsemalt osa võtta.

Jakob Westholmi Koolituskeskuse Muusikaosakond kuulub Jakob Westholmi Sihtasutuse alla . Jakob Westholmi Sihtasutuse juhatuse esimees on Kersti Uudelt ja Westholmi Muusikakooli juhataja on Kaja Kaus.Westholmi Muusikakoolis õpib 2015. aasta 30. märtsi seisuga 166 õpilast. Neist 9 kuuluvad täiskasvanute ansambli hulka ja 17 on eelkooli rütmika nimekirjas. Seega õpib Westholmi Muusikakooli põhiosas 140 õpilast. Westholmi Muusikakoolis õpib 5 õpilast mujalt koolist. 88 õpilast 166st on algklasside (1.-4. klass) õpilased. Ülejäänud õpilased on kas JWG põhikoolist või gümnaasiumist, mujalt koolidest, eelkooliealised või täiskasvanud õppijad.

Westholmi Muusikakoolis on võimalik õppida 12 instrumenti (vokaalõpe sealhulgas) kas individuaalselt või rühmatunnis (alates 2 õpilast tunnis). Rühmaõppena toimuvad ka solfedžo ja algklasside rütmika tunnid. Grupitundidest (alates 9 õpilast) on Westholmi Muusikakoolis võimalik käia 1.-4. klassi tüdrukute vokaalansamblis, eelkooli rütmikas või täiskasvanute vokaalansamblis.Mitmed õpilased osalevad nii individuaaltundides kui rühmatundides ja/või grupitundides. Õpilane saab ise valida, millist instrumenti ta soovib õppida ning samas võib ta õppida ka mitut erinevat instrumenti korraga.59 õpilast võtavad osa grupitundidest ja rühmatundidest. Sealhulgas on ka õpilasi, kes käivad grupitundide ja rühmatundide kõrvalt veel kas 1 või 2 korda nädalas individuaaltundides. 66 õpilast osaleb vaid individuaaltundides.Westholmi Muusikakoolis töötab tähtajalise töövõtulepinguga 18 õpetajat, kellest 4 on ühtlasi Jakob Westholmi Gümnaasiumi muusikaõpetajad. Õppetöö toimub JWG ruumides, nii Kevade tänav 8 olevas koolimajas, kui ka Luise tänav 38 algklasside majas.Westholmi Muusikakoolil sisseastumiskatseid ei ole. Õpilasi võetakse vastu vanema kirjaliku avalduse alusel.harju

Copyright EML 2016