logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Igal lapsel oma pill
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Saksamaa rahvuslik noorteorkester (Bundesjugendorchester) Eestis

16.04.2015


Festivali "Saksa kevad" avakontsert toimub laupäeval 18. 04. 2015 19.00 Tallinnas, Estonia kontserdisaalis Saksamaa rahvuslikku noorteorkestrit (Bundesjugendorchester) dirigeerib Karl-Heinz Steffens. "Vabadus, ühtsus, iseseisvus. 25 aastat ühtset Saksamaad ning Eesti iseseisvust" Kavas: R.Strauss. "Dance of seven veils"/”Seitsme loori tants” ooperist “Salome” Schubert. Sümfoonia nr 8 h-moll, D. 759 "Lõpetamata" Tšaikovski. Sümfoonia nr 4 f-moll, op. 36, TH 27 Muusikakoolide õpilastele kehtib kontserdile soodushind

SAKSAMAA NOORTEORKESTER on loodud 1969 aastal Saksamaa Muusika Konsiiliumi poolt. Orkestri tase on paljude prominentsete muusikute hinnangul erakordselt kõrge, täis nooruslikku energiat ja jalustrabava ülekeeva inspiratsiooniga, vaba igasugusest rutiinist. Orkester koosneb 14-20-aastastest enamuses populaarse konkursi „Noorus musitseerib“ laureaatidest, kes kogunevad 3 harjutusperioodiks aastas. Muusikutele pole orkester mitte institutsioon vaid ühtselt hingav kogukond, kõrgete loominguliste eesmärkidega, kelle repertuaar lai ja nõuab kõrget meisterlikkust - Charles Koechlin, Olivier Messiaen, Luigi Nono ja Hans Zender ning samuti Viini koolkonna autorid Ludwig van Beethoven ja Johannes Brahms või Anton Bruckner ja Gustav Mahler on orkestri visiitkaardid.

Orkestrit on juhatanud dirigendid nagu Herbert von Karajan, sir Simone Rattle, Gerd Albrecht, Heinz Holliger, Bernhard Klee, Kurt Masur, Heinrich Schiff, Mario Venzago jpt. Saksamaa Noorteorkester on olnud seotud paljude projektidega nagu „Aitäh sulle Ameerika““ Kurt Masuri dirigeerimisel, “Poola ja Saksamaa -  koos Euroopa südames“ Gerd Albrecht´iga, Saksamaa aasta Jaapanis 2005-06 või 2006 aastal kontsertreis Venetsueelasse Andris Nelsonsi ja Gustavo Dudameli juhatusel, kontsertreis Lõuna-Aafrikasse 2009 aastal või ühisprojekt Stingiga jpm.

Orkestri kodulehe link

KARL-HEINZ STEFFENS, dirigentBerliini Filharmoonikute sooloklarnetist Karl-Heinz Steffens alustas oma dirigendikarjääri 2007 aastal ning juba 2009-10 nimetati ta Saksamaa Riigifilharmoonia Rheinland-Platz Ludwigshafenis muusikaliseks direktoriks.Sel hooajal teeb ta oma debüüdi orkestrite ees nagu Berliini Filharmoonikud, Prantsuse Filharmoonia Raadioorkester, Birminghami Sümfooniaorkester, Dresdeni ja Halle Sümfooniaorkestrid. Aga teda saab näha ka Bambergi Sümfooniaorkestri, Bayeri Riigiorkestri ees Münchenis, Dresdeni Staatskapelle, Hamburgi Filharmoonikute, Müncheni Filharmoonikute ja Berliini Raadio Sümfooniaorkestri ees. Samuti juhatab ta Kölnis, Frankfurdis, Hamburgis, Leipzigi ja Stuttgardi orkestreid; ta on külalisdirigendiks ka Bournemouth Sümfooniaorkestri, Helsinki Filharmoonia Orkestri, Madalmaade Filharmoonia Orkestri, NHK Sümfooniaorkestri, Monte-Carlo Filharmoonilise Orkestri,Tokyo Metropolitan Sümfooniaorkestri ja Zürichi Tonhalle Orkestri ees.Karl-Heinz Steffens on ka nõutud ooperidirigent, oma debüüdi tegi ta Berliini Riigiooperis Unter den Linden Fidelioga, järgnesid Tosca, Traviata, Müüdud mõrsja. Oma debüüdi La Scalas tegi ta 2012 aastal Don Giovanniga ja sama ooperit juhatas ta samal aastal ka Moskva Suures Teatris. Eelmisel aastal dirigeeris ta kriitikutelt hea vastukaja saanud Ring tsüklit Halle Staatskapelles ja Saksamaa Riigifilharmoonias Rheinland-Platz Ludwigshafenis.

Täpsem info Eesti Kontserdi kodulehel:

http://www.concert.ee/bundesjugendorchester&aid=12600&mid=22&t=1429304400&f=d

harju

Copyright EML 2016