logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Igal lapsel oma pill
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » EMTA täienduskoolitus kutsub koolitusele - Klaveriõpetus erivajadustega lastele

24.04.2015


Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Täienduskoolituskeskus Koostööpartner MTÜ Eriline Maailm. Kursus klaveriõpetajatele. Klaveriõpetus erivajadustega lastele Aeg: 16. Mai 2015; algus kell 11.00 Lektorid: Anastassia Obili, Tiiu Tammemäe Maht: 4 tundi Koht: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tatari 13, 10116 Tallinn Maksumus: kursus on osalejatele tasuta Kursusele registreerumine kuni 30. aprillini aadressil info@erilinemaailm.ee

Kursus keskendub klaverimängu õpetamise meetoditele ja praktilistele nõuannetele töös erivajadustega lastega nende peenmotoorika, kõne ning ka muude eluks vajalike oskuste arendamisel.

Tiiu Tammemäe , Tallinna Ülikooli eri- ja sotsiaalpedagoogika lektor, kes on aastaid töötanud ka logopeedina haridusasutustes ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Ta on välja andnud õppevahendeid ja kirjutanud hulganisti artikleid erinevatele eripedagoogilistele teemadele. TiiuTammemäe kõneleb pedagoogilistest probleemidest erivajadustega laste õpetamisel.

Anastassia Obili töötab klaveriõpetajana Vanalinna Haridukolleegiumi Muusikakoolis (VHK). Ta on  lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 2009. aastal klaveri/klaveripedagoogika erialal magistrikraadiga.

VHK-s on moodustatud  eraldi väikesed klassid lastele, kes vajavad individuaalset lähenemist ning  kellel on diagnoositud või täheldatud mõni erivajadus. Need lapsed õpivad tihti ka mõnda pilli. Koolis on ta  õpetanud kahte erivajadusega last ��" ühte poissi tserebraalparalüüsiga ja ühte poissi tähelepanuhäiretega, kelle erivajaduse kirjeldus on: „…vajab individuaalset lähenemist, tihti omas maailmas”. Kahe aasta jooksul on ta töötanud veel ühe eraõpilasega, kellel on diagnoositud autism, ADHD ja mõned teised sündroomid. Selle aja jooksul on märgatavalt arenenud nii õpilase peenmotoorika, kõne kui ka teised eluvajalikud oskused. Kursuse käigus tutvustab Anastassia Obili oma kogemusi  tööst eelnimetatud õpilastega.

 

Peamiste teemadena leiavad käsitlemist:

1)​ Individuaalne lähenemine hüperaktiivsele, tähelepanuhäiretega õpilasele klaveritunnis, koostöö lapsevanemaga.

2)​ Individuaalne lähenemine autistlikule õpilasele, koostöö lapsevanemaga.

3)​ Klaveritunni rutiin ja sisu ülesehitus vastavalt õpilase tujule, tähelepanule, huvile ja edasijõudmisele. Tegevuse vaheldumise olulisus.

4)​ Orff-pedagoogika kasutamine klaveritunnis. Näited.

5)​ Sõrmemängude kasutamine klaveritunnis. Näited.

6)​ Ansamblimängu olulisus. Lugude valik ja seaded vastavalt õpilase oskustele. Näited.

7)​ Klaveri mänguvõtete õppimine ja seletamine õpilasele. Näited.

8)​ Noodikirja õppimine, erinevad meetodid.

9)​ Praktiline näidistund autistliku õpilasega.

Kursusel tutvustatakse ka praktilisi videolõike, käsiraamatuid ja klaverikoole.

Kursusel osalejad saavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia täienduskoolituse tunnistuse.

 

 harju

Copyright EML 2016