logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Rütmimuusika teooria ja solfedžo õpetamise didaktika 21. jaanuar - 18. veebruar 2014

03.12.2013


Koolituse päevad: 21. jaanuar, 22. jaanuar, 4. veebruar, 18. veebruar. Toimumiskoht: TÜ VKA Muusikadidaktika Keskus (Jakobsoni 16, Viljandi). Õppejõud: Virgo Sillamaa Koolitus on mõeldud kõikide muusikakoolide ja keskastme muusikakoolide solfedžo või muusikateooria õpetajatele. Kursusele on oodatud ka pilli ja/või ansambli õpetajad.

Eesmärk: Anda teadmised rütmimuusika (pop-jazz) teooria põhialustest ja oskused kasutada neid solfedžo õpetamisel.

Sisu: Ülevaade rütmimuusika valdkonnast. Muusikateooria teemadering. Traditsiooniliste metoodikate võrdlus. Muusikateooria teemade lõimimine praktilise musitseerimise õppega. Õppe planeerimine ja rakendamine. Iseseisev töö.

Kursuse läbinu:

  • määratleb rütmimuusika valdkonna põhilise olemuse, ulatuse ning sellega seonduva probleemistiku; 
  • määratleb muusikateooria teemade sisulise olemuse ning loetleb põhilisi teemasid;
  • seostab kõiki muusikateooria teemasid rakenduslike väljunditega;
  • analüüsib ning võrdleb erinevate traditsiooniliste muusikateooriakäsitluste sobivust ja kasutatavust tänapäevaste vajaduste kontekstis;
  •  koostab õpetatavale ainele sisulise ja rakendusliku kava, mis sisaldab nii väljundeid, hindamiskriteeriume kui ka kavandatud õpitegevusi ja viiteid õppematerjalidele;
  • koostab vähemalt ühe kriitilise ja analüütilise lühiretsensiooni kaasõppija lõputööle.

Nõuded lõpetamiseks: Praktikumides osalemine, lõputöö tegemine.

Registreerimistähtaeg: 07.01.2014
Registreeri end SIIN või e-posti aadressil: margit.kink@kultuur.edu.ee. Vajalikud andmed: nimi, isikukood, telefon, aadress ja kui maksjaks on asutus, siis asutuse andmed (nimi, aadress, reg kood, e-post).

Virgo Sillamaa (1979) on kitarrist ning muusikalooja, õpetaja ning rütmimuusika hariduse edendaja. Hetkel tegutseb koosseisudes - Kadri Voorand trio, Vindpower, Raul Sööt Deeper Sound, Jaak Lutsoja band, Brian Melvin Modern Times Project, Tafenau-Aimla kvintett, Hanna-Liina Võsa band.
Astunud üles kõigil olulisematel Eesti jazzmuusika festivalidel. Mänginud paljudes erinevates koosseisudes (sh Estonian Dream Bigband, Raivo Tafenau band, Estonian Guitar Octet jpt) ning teinud koostööd paljude tunnustatud muusikutega (sh Liisi Koikson, Ewert Sundja, Erki Pärnoja, Marti Tärn, Siim Aimla, Raivo Tafenau, Janika Sillamaa, Ahto Abner, Eno Kollom, Mihkel Mälgand, Taavo Remmel, Ara Yaralyan, Kaspar Kalluste, Raun Juurikas, Andre Maaker, Jürmo Eespere jpt)
Kirjutanud muusikat ning seadeid oma ja teiste ansamblite jaoks. Kirjutanud muusikat ka noorte muusikalavastustele, filmile "2.68" (Tanel Toom), lastelaule jms.

Kontaktisik: 
Margit Kink 
Muusikaosakonna täiendusõppe spetsialist 
margit.kink@kultuur.edu.ee 
5855 3137

Maht: 3 EAP
Hind: 89 €

Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu Ülikooli kirjaliku loata on keelatud.harju

Copyright EML 2016