logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » ERSO viimase hetke pakkumine - PLANEEDID täna!

05.02.2016


ERSO-l on hea meel pakkuda kõigile muusikakoolide õpetajatele ja õpilastele sooduspileteid hinnaga 8,50 eurot tänaõhtusele suurejoonelisele kontserdile "Planeedid". Kontsert algab kell 19 Nordea kontserdimajas. Sooduspileteid saab osta vahemikus kell 12-19 Estonia kontserdisaali kassast märksõnaga "muusikakoolid". Kavas: PLANEEDID - Holsti suurteos koos NASA kosmoseuuringutel põhineva filmiga, Pärdi "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks ja Britteni "Noorte teejuht orkestri juurde".

PLANEEDIDReedel, 5. veebruaril kell 19 Nordea kontserdimajas (Tallinn)Arvo Pärt"Cantus  Benjamin Britteni mälestuseks"Benjamin Britten"Noorte teejuht orkestri juurde" ("Variatsioonid ja fuuga Purcelli teemale")Gustav Holst"Planeedid" ESMAKORDSELT EESTIS koos Duncan Coppi  filmiga "Planeedid - HD Odüsseia"

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoorEesti Riiklik SümfooniaorkesterDirigent NIKOLAI ALEKSEJEV

Mitmete kosmoseteemaliste filmide loojana tuntust kogunud rezissöör Duncan Coppi ja USA Riikliku Aeronautika- ja Kosmosevalitsuse NASA koostööna valminud film "Planeedid - HD Odüsseia" pakub koos Gustav Holsti suurteosega "Planeedid" põnevat uuematel kosmoseuuringutel põhinevat vaatemängu. Nüüd on seda esmakordselt võimalik nautida ka Eestis!

Holsti loodud planeetide muusikalised portreed on oma rikkaliku orkestratsiooni ja meeldejäävate meloodiatega köitnud publiku meeli juba ligi sada aastat. Lisaks menule kontserdilavadel on see muusika olnud aluseks ka arvukatele Hollywoodi filmide soundtrack'idele.

Pärast Holsti ja Coppi ühisteose esiettekannet kirjutati The New York Times'is: "Omavahel olid ühendatud kulguritelt ja satelliitidelt tehtud fotod, radaripildid ja arvutigraafika, mis lõi vaatajale mulje hiiglaslike viljatute maastike kohal tiirlevatest planeetidest." Briti ajalehes The Scotsman nimetati seda muusika ja filmi sümbioosina valminud multimeediaetendust lausa "taevas sõlmitud abieluks".

Rohkem infot filmi kohta leiate SIIT <http://www.erso.ee/?email_id=66&user_id=1788&urlpassed=aHR0cDovL3d3dy5vcHVzM2FydGlzdHMuY29tL2FydGlzdHMvdGhlLXBsYW5ldHMtYW4taGQtb2R5c3NleQ%3D%3D&controller=stats&action=analyse&wysija-page=1&wysijap=subscriptions> .

 <http://www.erso.ee/wp-content/uploads/2014/10/Nikolai-Aleksejev_nett-foto-Sergei-Zjuganov-600x807.jpg>      

Kontserdi esimene pool on pühendatud briti muusika suurkujule Benjamin Brittenile. "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks" keelpillidele ja kellale on Arvo Pärdi üks esimesi tintinnabuli-stiilis teoseid. Oma kuulsa "Noorte teejuhi orkestri juurde" kirjutas Britten Londoni Sümfooniaorkestri muusikaharidusliku dokumentaalfilmi "Orkestriinstrumendid" jaoks, mille eesmärgiks oli õpetada kuulama ja märkama sümfooniaorkestri erinevaid pille ja pillirühmi.

Juhatab ERSO endine peadirigent, aastaid tihedalt Peterburi Filharmoonia sümfooniaorkestriga seotud olnud Nikolai Aleksejev, kes on kõigi Moskva ja Peterburi tähtsamate sümfooniaorkestrite kõrval juhatanud ka paljusid välisorkestreid ning andnud kontserte Euroopas, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.harju

Copyright EML 2016