logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Vaegnägevate õpilaste ühiskontserdist - VHK Muusikakooli ja Tartu II Muusikakooli õpilased

04.01.2014


14. novembril toimus Tallinnas VHK Muusikakooli ja Tartu II muusikakooli ühiskontsert, kus esinesid vaegnägevad muusikaõpilased. Tund aega kestnud kontserdil Vanalinna Muusikamajas kõlas heliteoseid eri ajastutest (Dowland, J. S. Bach, Grieg, Šostakovitš, Siegmeister, Lai, Pihlajamaa, Norrbäck, Ahvenainen jt). Otsekui austusavaldusena lõpetas kontserdi kuulsa pimedana sündinud Ameerika muusiku Stevie Wonderi pala. Järgnes õpilaste ja õpetajate vestlusring, kus vahetati kogemusi, vaagiti probleeme ja kavandati edasist koostööd.

Kontserdi korraldamisel tegi suure töö VHK Muusikakooli klaveriõpetaja Anneli Tanksimäe, intensiivselt aitasid kaasa nii VHK Muusikakooli, Tartu II muusikakooli kui ka Tartu Emajõe Kooli juhtkond. Palju tänu ka osavõtlikele lapsevanematele.

Tallinna VHK muusikakool ja Tartu II muusikakool pakuvad head võimalust muusikaliseks arenguks õpilastele, kes on vaegnägijad või täiesti pimedad. Mõlemas koolis on tegeldud vaegnägijatele muusikahariduse andmisega juba aastaid. VHK Muusikakoolis õpivad muusikat praegu Elisabeth Egel (klaver, õp Anneli Tanksimäe), Marilin Salström (klaver, õp Ingrit Vooglaid), Merilyn Jaeski (klaver, õp Ingrit Vooglaid) ja Jakob Rosin (klaver, õp Anneli Tanksimäe ja Lauri Lehtsaar). VHK vilistlasena oli kontserdil kaastegev Maarja Haamer suupillil. Nimetagem siinkohal tänuga ka pimedate abiõpetajaid VHK põhikoolis Merike Kaljujärve, Kristel Tirmastet ja Liina Heinsaart. Tartu II Muusikakoolis jätkavad muusikaõpinguid samuti neli õpilast: Sten Erich Virkus (klaver, õp Jelena Michaelis), Mirjam Liivak (laul, õp Eve Kivisaar), Joel Mürk (akordion, õp Olga Kostjukovitš) ja Kirill Kazakov (klaver, õp Tiiu Ernits).

 

Kontsert oli märgilise tähendusega, näidates, et muusikalist algharidust on Eestis võimalik omandada ka vaegnägijatel; see annab neile teiste seas võrdse võimaluse. Kontsert andis väikese, aga olulise panuse Eesti muusikaellu, olles innustuseks nii õppijaile kui ka õpetajaile.


Tiiu Ernits

Artikkel ilmus ajakirjas Muusika


 



harju

Copyright EML 2016