logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Maarjamaa kiituslaul - Püha Miikaeli Poistekoor 25

Vanalinna Muusikakool, 07.01.2014


VHK muusikakooli juures tegutseva Püha Miikaeli Poistekoori 25. juubeli puhul toimub 8.jaanuaril kell 17.00 Mustpeade Maja Valges saalis kontsert, kus esitletakse ka koori kolmandat heliplaati „Maarjamaa kiituslaul“, mis valmis novembrikuus.

Püha Miikaeli Poistekoor on Eesti poistekooride seas ainulaadne oma spetsialiseerumisega ajaloolisele kirikumuusikale, sealhulgas ka eesti rahvakoraalidele. Koor loodi 1988. aastal Vanalinna Algkooli juurde, millest 1990 kujunes kristlikule pärandkultuurile orienteeritud hariduskeskus, Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium. Koori juures tegutseb ka peamiselt kooripoistest koosnev instrumentaalansambel. Hetkel on Miikaeli poistekoori 58 lauljat vanuses 10 - 20 eluaastat. Kontsertkoori peadirigent on alates 1995. aastast Kadri Hunt ning abidirigent alates aastast 2008 Maret Alango.

Poistekooril on kaks ettevalmistuskoori (7-aastased ning 8-9-aastased laulupoisid, dirigendid Jana Perens ja Imbi Laas), põhikooris osalevad poisid ja noormehed alates 10. eluaastast. Käesoleval hooajal töötavad hääleseadjatena Killu Rikker ja Martin Sildos.harju

Copyright EML 2016