logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Tallinna muusikakoolide juhid on uue maja osas optimistlikud

15.01.2014


Tallinna muusikakooli ehituskava jõuab varsti valitsusse ning muusikakoolide juhid on optimistlikud, et nende soovidega arvestatakse ja ruumide pealt kokku ei hoita. Kaks aastat tagasi kirjutasid Georg Otsa muusikakooli, Tallinna muusikakeskkooli ja ballettikooli juhid haridusministrile mureliku kirja, kus nad väljendasid muret võimalike ruumikärbete üle uue koolihoone ehitusel Pärnu maantee kinnistule. Haridusministeeirumi kinnitusel on aga kompromiss leitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegusel hetkel on selle projekti realiseerimine selles staaduimis, et meil on olemas detailplaneering, mis on Tallinna linna poolt kinnitatud ja meil on koostöös koolidega koostatud tulevase kooli ruumiprogramm suurusega 12 500 ruutmeetrit. Lähemal ajal esitame selle valitsuskabinetile kinnitamiseks," rääkis haridusministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna asejuhataja Teet Tiko.

Tema sõnul ei sisalda praegune projekt samas kõiki esialgseid soove.

Koolijuhid on arhitektuurivõistluse võitnud projekti "Vaikuse Aed" suhtes lootusrikkad. Otsa kooli juht Aarne Saluveer on kindel, et uus kool oleks ka rahvusvaheliseks tõmbekeskuseks. Peamine on tahe seda ehitada. 

Saluveeri arvates võiks uude muusikakooli tuua ka teised Tallinna väiksemad muusikakoolid, millel on raskusi pindade leidmisega. Haridusministeeirumi hinnangul saaks sellest rääkida alles siis, kui maja on valmis. 

Täpset valimisaega on tellija arvates veel vara paika panna.

Aktuaalse kaamera videolõik 14. 11. 2014
Toimetajad Tõnu Karjatse ja Merili Nael.


harju

Copyright EML 2016