logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Saue Muusikakool saab endale lõpuks oma ruumid

18.01.2014


Esmaspäeval, 20. jaanuaril, kell 13 toimub Saue Muusikakooli uute ruumide pidulik avamine Sauel Nurmesalu tänav 9. Kaasaegse sisustuse ja õppetehnikaga muusikakool, millel on oma sissepääs, paikneb Saue Gümnaasiumi edelatiiva pikenduse sokli- ning esimesel ja teisel korrusel. Soklikorrusel on avar fuajee-garderoob, väike kammersaal (55 m2) ja lindistusruum, esimesel korrusel klassiruumid ning õpetajate tuba ja direktori kabinet, teisel klassiruumid. Ruumid on helikindlad, topeltustega ja asümmeetrilised, et tagada heli parem sumbuvus. Muusikakoolile soetatud kaasaegne tehnika võimaldab rakendada uusi õppevorme.

Kammersaali uue tiibklaveri hanke konkursi võitis Euroopa juhtiv klaveritootja, Petrofi klaverivabrik Tšehhimaal. Kooli jaoks parimat klaverit käisid tehases välja valimas Saue Muusikakooli direktor Kristiina Liivik ja klaveriõpetaja Elina Seegel. Nende sõnul osutus valituks kõige ühtlasema mängutundliku klaviatuuriga instrument, mis allub sõrmele pingutusteta ja lausa kutsub musitseerima.

 

2013. aasta sügisel 18 õppeaastat alustanud Saue Muusikakool on asutatud aastal 1996 ja tegutses siiani pärast koolitundide lõppemist gümnaasiumi ruumides.

 

Saue Muusikakoolis on kuus osakonda: klaveriosakond, keelpilli-, akordioni- ja kandleosakond, kitarriosakond, rütmimuusikaosakond, teooriaosakond ning puhkpilli- ja löökpilli osakond.

 

Koolis õpib põhierialadel sadakond last, tegutseb null- ja ettevalmistusklass.

 

Lisaks tegutseb muusikakooli juures puhkpilliorkester, rütmimuusika osakond, laulustuudio ja poistekoor, mis on Eestis suurim: neljas eri tasemega kooris laulab 170 poissi ja noormeest.

 

Lisainfo

Kristiina Liivik

Saue Muusikakooli direktor

Telefon 5163128


Taustainfo

Saue Muusikakool moodustab ühe osa Saue Gümnaasiumi juurdeehitustest, mis valmisid 2013. aasta sügisel ning lahendasid lisaks muusikakoolile ka gümnaasiumi ja huvikeskuse ruumiprobleemid: pikenes koolihoone üks tiib, laienes söökla ja fuajee-garderoobiosa sai pealisehituse.

Tiiva pikenduse alumises osas asub muusikakool, kolmandal ja neljandal korrusel on klassid ning tõusva põrandaga 70-kohaline auditoorium gümnaasiumi tarbeks.

Laienenud söökla mahutab korraga üle kolmesaja õpilase. Söökla alla, soklikorrusele sai ruumid huvikeskus - ligi 90 m2.

Gümnaasiumi fuajee-garderoobi pealisehituses on õpetajatetuba koosolekuruumiga ja kuus klassi.

Kolme juurdeehitusega lisandus hoonele kasulikku pinda 1550 m2, sellest Saue Gümnaasiumile ligi 900m2 �" söökla laiendus, 10 klassiruumi, suur tõusva põrandaga auditoorium ja õpetajatetuba nõupidamisteruumiga.

Ehituse kogumaksumuseks kujunes 1,73 miljonit eurot. Töid teostas ehitusfirma AS Parmeron. Juurdeehitused projekteeris EMP&AI OÜ, omanikujärelevalvet teostas AS Taalri Varahaldus.


harju

Copyright EML 2016