logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Konkurss 2020
Rahvusvaheline koostöö
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Noorte klaveripäev „Kodumaine viis“ 7. märtsil 2014

22.01.2014


Head koolijuhid ja klaveriõpetajad! Sooviga osutada suuremat tähelepanu meie noortele klaverimängijatele ja rikkalikule klaverimuusikapärandile, võtsime nõuks kutsuda ellu üleriigilise noorte klaveripäeva „Kodumaine viis“ 7. märtsil 2014. See päev on ühtlasi ka eesti muusika klassiku Heino Elleri sünniaastapäev. Kutsume Teid üles korraldama 7. märtsil (soovitavalt kell 15.30) muusikakoolides eesti klaverimuusika kontserte, kuhu on osalema oodatud kõik kuni 19-aasta vanused klaverimängijad. Soovime, et sel päeval kõlaks eesti autorite ja Heino Elleri klaverimuusika võimalikult paljudes paikades võimalikult paljude õpilaste heas esituses.

Noorte klaveripäeva korraldusest:   

-       Osalevatel õpilastel palume end registreerida kuni 1. märtsini 2014 noorte klaveripäeva kodulehel www.tmm.ee/kodumaineviis  Selleks palume vajadusel ka klaveriõpetajate abi.

-       Esitamiseks on sobiv eesti autori klaveriteos. Soovime, et igal kontserdil kõlaks võimalusel ka vähemalt üks Heino Elleri teos.

-       Abiks koolidele kontserdi kuulutuse ja kava vormistamisel on klaveripäeva kodulehel printimiseks saadaval ühtsed põhjad ja Kutse noortele.

-       Kontserdi muusikalisele osale on sobiv lisada ka lühike tutvustav sõnavõtt eesti ja H. Elleri klaverimuusikast. Paneme ka kodulehele ühe tekstivariandi.

-       Kontserti (eriti kui see on väikestes koolides lühike) soovitame kutsuda kuulama kogu koolipere.

-       Kõik registreeritud esinejad saavad noorte klaveripäeva „Kodumaine viis“ märgi, mis saadetakse eelnevalt kontserdipaikadesse.

-       Soovitame kontserdi salvestada.

-       Avatud on ka noorte klaveripäeva Facebook'i koduleht, mille kaudu on võimalik videoid jm muusikalist materjali levitada.

-       Korraldame klaveripäeva kajastusi ajakirjanduses jt meediakanalites sh Klassikaraadios, edastamaks toimuvat erinevates koolides üle eesti.

-       Registreerunud esinejate vahel loositakse välja põnevaid auhindu. 

 

Klaveripäeva lõpetab pianist Sten Lassmanni kontsert Heino Elleri klaverimuusikast G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis samal päeval kell 17.00, mida on võimalik jälgida Youtube’i ülekande vahendusel.

 

Soovime noorte klaveripäevaga pöörata avalikkuse tähelepanu eesti klaverimuusikale,  meie noortele klaverimängijatele ja meenutada eesti muusika klassikut Heino Ellerit, kellel on sel päeval sünniaastapäev. Samuti tahame anda klaveriõpilastele võimaluse tunda end osana suurest üleriigilisest muusikaüritusest.

 

Teeme sel päeval paljude klaveriõpilaste mänguga eesti kultuuri rikkamaks!

 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klaveriosakondharju

Copyright EML 2016