logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Igal lapsel oma pill
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » EMLi konkursi "Parim noor intrumentalist 2015" tulemused terviklikult

15.03.2015


Konkursil selgitati välja parimad noored muusikud fagoti, flöödi, klarneti, klaveri, klavessiini, plokkflöödi, metsasarve, oboe, saksofoni, vaskpillide erialal. Konkurss toimus Tartus ja Tallinnas. Esmakordselt toimus klavessiinikonkurss ja lisaks korraldati rahvusvaheline metsasarve eriala konkurss.

Fagott/Oboe ühine žürii Tartus:

Olev Ainomäe

Aleksander Hännikäinen

Kulvo Tamra



FAGOTT



I vanuserühm



1. koht  Anna-Sofie Aaslaid, õp. Tarmo Velmet, Nõmme MK

2.-3. koht  Hans Harald Peep, õp. Tarmo Velmet, Nõmme MK

2.-3- koht  Patrick Mauer, õp. Tarmo Velmet, Nõmme MK





II vanuserühm



2. koht  Marcus Mäeväli, õp. Heiti Riismäe, Tallinna MK,



III vanuserühm



1. koht ja Grand Prix  Peeter Priks, õp. Peeter Sarapuu,Tallinna MKK



OBOE



I vanuserühm



1. koht  Lisete Jürgenson, õp. Birgit Kägu, Ülenurme MK



2-3. koht  Hannes Hanimägi, õp. Birgit Kägu, Ülenurme MK

2.-3.koht  Sofia Semevsky, õp. Jaan Randvere, Võru MK



II vanuserühm



1. koht  Mette-Mari Kaljas, õp. Anna Šulitšenko, Heino Elleri nim. MK,



2. koht  Kristi Viita, õp. Edvin Lips, Kadrina Kunstidekool

3. koht  Marie Põdra, õp. Anna Sulitšenko/Eleonora Palu, Pärnu MK



III vanuserühm



1.-2. koht  Lotte Saar, õp.Tulike Loorits, Tallinna Muusikakeskkool

1.-2. koht Junianna Zatsarnaja, õp. Tulike Loorits, Tallinna Muusikakool

3. koht  Kairi-Liis Roonurm, õp. Birgit Kägu, Ülenurme MK

Diplom  Kaja Rusi, õp. Anti Einpaul, Viljandi MK





IV vanuserühm



1. koht  Andres Gustavson, õp. Tulike Loorits, Nõmme Muusikakool





FLÖÖT

Žürii:

Neeme Punder

Raivo Peäske

Peeter Malkov



I vanuserühm



1.   Susanne Rull, õp. Raivo Peäske, km. Kairi Vavilov, Maire Eliste Muusikakool

2. Kert Vahtre, õp. Angela Katkosilt, km. Kristi Hinsberg, Rapla MK

3. Stella Päri, õp. Ly Krinal ,km. Karmen Pae, Tartu I Muusikakool

3. Gertrud Vesinurm, õp. Angela Katkosilt, km. Jaan Vaidla, Rapla MK



diplom:



Sandra Leon, õp. Irene Ruuse, km. Kaisa Laasik, Viimsi MK

Marta Tõnisalu, õp. Irene Ruuse, km. Kaisa Laasik, Viimsi MK

Isabel Padul, õp. Anne Kann, km. Külli Vabrit, Pärnu MK

Triinu Kalda, õp. Edvin Lips, km. Aime Lips, Kadrina Kunstide Kool



II vanuserühm



1.    Helina Viigand, õp. Viia Ivask, km. Siret Heinaste, Türi Muusikakool

1.    Sirle Allikivi, õp. Marju Mäe, km. Marika Tamm, Pärnu MK

2.    Helena Maarja Tarro, õp. Anneli Kuusk ,km. Anu Russak, H.Elleri nim. Tartu Muusikakool

3.    Annika Alavere, õp. Helge Oserov, km. Tiina Kalvet, Keila MK



diplom:



Reelika Sepp, õp. Maie Maidre, km. Mai Ots, Tallinna Muusikakool

Vivian Aluoja, õp. Siiri Pechter, km. Yvetta Uustalu, Nõmme Muusikakool



III vanuserühm



1.    Laura Pähkel õp. Marju Mäe , km. Marika Tamm, Pärnu MK

2.    Samuel Ehman, õp. Viia Ivask, km. Siret Heinaste, Türi Muusikakool

2.   Anne-Ly Linde , õp. Edvin Lips, km. Toivo Peäske, Rakvere MK

3.   Pärle Paalaroos, õp. Tiina Hunt, km. Pille Parm, Keila MK



diplom:



Anni Zimmermann, õp. Kersti Varrak, km. Ragnar Kriiska, Jõgeva Muusikakool

Serafima Afanasieva, õp. Kai Kiik, km. Nele-Eva Steinfeld ,Nõmme Muusikakool

Piia Tomingas, õp. Priidik Soon ja Helen Saar, km. Kadri Kelner, C. Kreegi nim. Haapsalu MK



IV vanuserühma konkurss



1.    Artjom Pahhomov, õp. Kai Kiik, km. Nele-Eva Steinfeld, Nõmme Muusikakool

3.    Sandra Lisbeth Heinlo, õp. Birgit Kägu, km. Riina Ilves, Ülenurme Muusikakool



diplom:  



Birgit Padul õp. Marju Mäe, km. Marika Tamm, Pärnu MK





KLARNET:

Žürii:

Toomas Vavilov

Madis Kari

Hannes Altrov



I vanuserühm



1. Yaroslav Rozumni, õp. Ivar Säde, km. Mai Ots, Tallinna MK

2. Richard Jõgi, õp. Ülo Laanesaar, km. Riina Ilves, Ülenurme MK

2. Aksel Vürst, õp. Riivo Jõgi, km. Riivo Jõgi, Räpina MK

3. Milena Skorodumov, õp. Ivar Säde, km. Mai Ots, Tallinna MK

3. Triin Teneli Tammik, õp. Katri Kaasik, km. Eva Teppo, Tabasalu MK



II vanuserühm



1. Luisa Susanna Kütson, õp. Ivar Säde, km. Mai Ots, Tallinna MK

1. Meryly Uulits, õp. Ivar Säde, km. Mai Ots, Tallinna MK

1. Kevin Mattias Klasman, õp. Külli Teearu, km. Kristi Kärmas, Viljandi MK

2. Isabella Runge, õp. Ivar Säde, km. Mai Ots, Tallinna MK

3. Markus Erik Sügis, õp. Tiit Veigel, km. Dainis Valpeteris, Tartu I MK

3. Kaur-Erik Pääsuke, õp. Andreas Aben, km. Marina Jurtšenko, Saue MK

3. Säde Meres, õp. Vahur Vurm, km. Meeli Ots, TMKK



III vanuserühm



1.  Anni Ritson, õp. Tiit Veigel, km. Dainis Valpeteris, Tartu I MK

1. Mirjam Leopard, õp. Külli Teearu, km. Ülle Rebane, Otepää MK

2. Hanna Grete Allev, õp. Kristi Talistu, km. Jelena Golub, Jõgeva MK

3. Anne Wells, õp. Indrek Kalbus, km. Mare Schütz, Nõmme MK



IV  vanuserühm



1. Valeri Trahhatsjov, õp. Vahur Vurm, km. Meeli Ots, TMKK

 



KLAVER:

Žürii Tartus 14.03.2015



II ja IV vanuserühm

Toomas Vana

Pille Taniloo

Marko Martin

Age Juurikas





I ja III vanuserühm

Lembit Orgse

Mati Mikalai

Riine Pajusaar

Katri Rebane



I vanuserühm



1. Darja Kisseljova, õp. Marina Sinkel,  Tallinna MK

1. Hans Matthias Kari, õp. Kai Ratassepp,  TMKK

2. Ksenia Gretšiškina, õp. Irena Truškina, Tallinna MK

2. Jana Potštarjova, õp. Marja Jürisson, TMKK  

3. Anastassija Kuzmina,  õp. Jelena Kondratenko, Sillamäe MK  

3. Marie Terras, õp. Inge Biltse,      VHK MK



diplom:



Polina Smirnova,  õp. Jelena Gruljova, Narva Kreenholmi Muusikakool  

Sarah Nehari, õp. Eva Teppo Tabasalu MK,

Kerttu-Riin Petrov, õp. Kadri Leivategija H.Elleri nim. MK

Anette Allas, õp. Sirle Piisang, Kiili KK

Hanna Liis Aunver, õp. Eva Teppo, Keila MK

Jekaterina Davõdova, õp. Inna Anikina, Sillamäe MK  

Maria Smirnova, õp. Jelena Gruljova, Narva Kreenholmi MK

Vjatšeslav Šurõgin, õp. Aino Šljahhina, Ahtme KK  

Varvara Omeltšenko, õp. Svetlana Kekiševa, Ahtme KK  

Krister Toom, õp. Aime Vestmann, Elva MK  

Karl Joosep Onoper, õp. Maire Roovik,  Tallinna MK  

Pipi Õun, õp. Anne Are, Otepää MK  





II vanuserühm



1. Marten Mõru, õp. Kadri Leivategija, H.Elleri nim. MK

2. Sofia Khvichia, õp. Vladimira Ljutova, Nõmme MK

3. Nikita Fatejev, õp.Irena Truškina, Tallinna MK

3. Hanna-Liisa Reiljan, õp. Kersti Sumera, TMKK

3. Theodor Teppo, õp. õp. Eva Teppo, Keila MK



diplom:



Anastassija Gontšarova, õp. Tatjana Gontšarova, Narva MK

Brigitta Rebecca Kurg, õp. Kaja Frischer, Tallinna MK

Sofi Kamilla Lõssenko, õp. Ursula Väljaots, Tabasalu MK

Marta Pärn, õp. Marina Sinkel, Tallinna MK

Karina Agnes Raudkats, õp. J.Golub ja õp. R.Ernstson, Tabivere HK

Mari-Liina Ruusmaa, õp. Svetlana Jõgi, Tallinna MK

Margot Salumets, õp. Reet Ruubel, TMKK

Sander Sirge, õp. Tiiu Noor, Tartu I MK

Kim Lilii Tamm, õp. Karin Suss, VHK MK





III vanuserühm



1. Anastasija Mjassojedova, õp. Renata Marksalu, Pärnu MK

1. Karl Johan Nutt, õp. Anne Sarrap/õp. Ivari Ilja, TMKK

2. Uljana Prosvetova, õp. Liina Jarovaja, Narva MK

3. Susanna Liisa Onoper, õp. Maire Roovik, Tallinna MK

3. Tuule Tars, õp. Alli Selliov, Tartu II MK



diplom:



Jelizaveta Belikova, õp. Svetlana Rosseva, Sillamäe MK

Kirke Joamets, õp. Iive Joamets, H.Elleri nim. MK

Arina Nikulina, õp. Renata Marksalu, Pärnu MK

Laura Rosenthal, õp. Maike Otsing, Tartu I MK

Darina Tšudakova, õp.Svetlana Rosseva, Sillamäe MK



IV vanuserühm



1. Karl Reimand, õp. Ülle Sisa, G. Otsa nim MK eelõpe

2. Jekaterina Tšernõševa, õp.Inna Anikina, Sillamäe MK

2. Julia Uljanjonok, õp. Ljudmila Homjakova, Narva MK

3. Uljana Lvova, õp. Liina Jarovaja, Narva MK

3. Aleksandra Serebrjakova, õp .Kai Taal, TMKK



diplom:



Arina Makarenko, õp. Svetlana Skuridina, Paldiski MK

Veronika Smolnikova, õp. Liina Jarovaja, Narva MK



KLAVESSIIN

Žürii:

Imbi Tarum

Reinut Tepp

Saale Fischer





I vanusegrupp



2. Audrey Palina Hess,  õp Ellen Kastan, Julia Ageyeva Hess, Nõmme MK

2. Samuel Butler,  õp Ene Nael, VHK MK

3.  David Robert Khvichia,  õp Ene Nael, VHK MK



II vanusegrupp



3. Kertu Paal,  õp Ädu Laur, Kiili Kunstide Kool

3. Tuudur Jürgen Utt, õp Ene Nael, VHK MK



III vanusegrupp



1. Sofia Khvichia, õp Ene Nael, VHK MK



V vanusegrupp



2. Piibe Maria Talen, õp Ene Nael, VHK MK





         

METSASARV

Žürii töös osaleseid konkursil osalenud õpilaste õpetajad



I vanusegrupp



1. Kristaps Šteinbergs, õp. Guntis Kronītis, Bolderājas Music and Art School

2. Marii Eliise Lumijõe, õp. Kalev Saar, M. Lüdigi nim. Vändra Muusikakool

2. Nikita Matsuk, õp. Vigo Uusmäe, Tallinna Muusikakeskkool

2. Siim Siidra, õp. Urmas Himma, Võru Muusikakool

3. Eliise Ilves, õp.Valdo Rüütelmaa, Tabasalu Muusikakool

3. Lauri Ruuder, õp. Urmas Himma, Võru Muusikakool

3. Eliisa Marta Tammeleht, õp. Urmas Himma, Võru Muusikakool

3. Jakob Täht, õp. KaidoOtsing, Räpina Muusikakool



diplom:



Anders Olaf  Hendrik, õp. Riina Reisma, Karksi-Nuia Muusikakool

Cedric Sebastien Mäeväli, õp. Marge Jegers, Tallinna Muusikakool

Evelyn Tukkev, õp. George Butler, Lasnamäe Muusikakool

Mikael Martti Vartunen, õp. Ott Kask, Kuusalu Kunstide Kool



II vanusegrupp  



1. Renārs Šteinbergs, õp. Guntis Kronītis, Bolderājas Music and Art School

2. Kairi Sosi, õp. Kalev Saar, M. Lüdigi nim. Vändra Muusikakool

3. Jaagup Illak, õp. Vigo Uusmäe, Tallinna Muusikakeskkool

3. Rocas Paulavicius, õp. Rait Erikson, Keila Muusikakool

              

III vanusegrupp



3.     Mariel Oserov, Tallinna Muusikakeskkool, õp. Vigo Uusmäe



diplom:

Ruth Kübard, õp. Valdo Rüütelmaa, Tabasalu Muusikakool

Liina Lippasaar, õp. Edvin Lips, Rakvere MK

              

IV vanusegrupp



1.   Artur Reinpõld, õp. KaidoOtsing, Elleri- nim Muusikakool  

1.    Jürnas Rähni, õp. Kalmer Kiik, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakool,

2.   Richard Tamra, õp. KaidoOtsing, Elleri- nim Muusikakool

3.    Eliise  Tani, õp. KaidoOtsing, Elleri- nim Muusikakool







Plokkflööt:

Žürii:

Jari S. Puhakka

Reet Sukk

Taavi-Mats Utt



I vanuserühm



1.      Mete Soop, õp. Krista Madiste, km. Anu Randma, Vanalinna Hariduskolleegiumi MK

2.    Anastassia Olewicz, õp. Lada Śvan, km. Jelena Vasilenko, Narva-Jõesuu Laste Muusika-ja kunstikool

3.    Kalli Toater, õp. Krista Madiste, km. Anu Randma, Vanalinna Hariduskolleegiumi MK

3.    Emilia Üleoja , õp. Tõnis Kuurme, km. Maila Laidna, Vanalinna Hariduskolleegiumi MK



diplom:



Lisete Jürgenson, õp. Birgit Kägu, km. Riina Ilves ,Ülenurme Muusikakool

Helis Karbo õp. Aive Kaljurand, km. Helle Perle, Kiviõli MK

Vaiko Aasaküla, õpetaja Mait Reimann, km. Mait Reimann, Võhma MK



II vanuserühm



1.      Daria Dmitrijeva õp.Lada Švan ,km. Jelena Vasilenko, Narva-Jõesuu Laste Muusika- ja kunstikool

2.       Rasmus Laansalu õp. Krista Madiste, km. Anu Randma, Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakool

3.    Karolina Kravets, õp. Heili Meibaum, km. Ädu Laur, Kiili Kunstide Kool



diplom:



Katariina Jõks, õp. Reet Sukk, km. Maila Laidna, Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakool

Tõnis Grepp õp. Tiiu Maripuu, km. Heldi Vahter ,Kuressaare MK



III vanuserühm



1.      Roosmarii Sarapuu õp. Tiiu Maripuu, km. Heldi Vahter, Kuressaare MK

2.      Inge Ivaste, õp. Heili Meibaum, km. Ädu Laur, Kiili Kunstide Kool

3.      Eerik Haamer õp. Anneli Kuusk, km. Maike Otsing, Tartu I MK



diplom:



Katariina Kivi, õp. Krista Madiste, km. Anu Randma, Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakool

Hardy Hännikäinen, õp. Tõnis Kuurme, km. Maila Laidna Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakool

Moona Õunmaa, õp. Natalia Kostrõkina, km. Tiia Tenno, Tabasalu MK

 

IV vanuserühm



diplom:



Helen Utšenikov, õp. Heili Meibaum,km. Ädu Laur, Kiili Kunstide Kool



Saksofon

Žürii:

Artis Simanis

Lauri Sepp

Ivo Lille



I vanuserühm



1. Mia Martina Sarapuu, Õp. Maret Melesk, Viimsi Muusikakool              

2. Martin Järmut, Õp. Liis Mäevälja, Pärnu Muusikakool              

3. Stella Laineste, Õp. Liis Mäevälja, Pärnu Muusikakool             

3.  Laura-Brita Einpaul, Õp. Ursula Chillaud, H.Elleri nim. Tartu Muusikakool      

3. Oskar Arikainen, Õp. Liis Mäevälja, Keila Muusikakool   

         

II vanuserühm



1. Joonas Neumann, Õp. Liis Mäevälja, Keila Muusikakool          

2. Tähte Paalaroos, Õp. Liis Mäevälja, Keila Muusikakool         

3. Karl-Oskar Liivand, Õp. Liis Mäevälja, Keila Muusikakool          

3. Grethe Antsmäe, Õp. Hannes Altrov, Rapla Muusikakool          

3. Marleen Mandel, Õp. Jaan Randvere, Võru Muusikakool          

  

III vanuserühm



1. Alfred Tammiksaar, Õp. Ursula Chillaud, H.Elleri nim. Tartu Muusikakool      

2. Johannes Laur, Õp. Ants Oidekivi, Türi Muusikakool              

3. Saamel  Sonn, Õp. Ursula Chillaud, H.Elleri nim. Tartu Muusikakool

    

diplom:



Pavel Ivask, Õp. Kalev Konsa, Tabasalu Muusikakool              



IV vanuserühm



1. Marko Lillemägi,  Õp. Sulev Sommer, Nõmme Muusikakool          

2. Elisabeth Pae, Õp. Olavi Kasemaa, Tallinna Muusikakeskkool                  

 

V vanuserühm



diplom:



Pärtel Pilv, Õp. Ursula Chillaud, H.Elleri nim. Tartu Muusikakool  





Vaskpillid

Žürii:

Viljar Lang

Andres Kontus

Priit Sonn





Trompetite I vanuserühm



1.    Martin Pajumaa, õp. Valdo Rüütelmaa, km. Milena Borissevits, Tabasalu MK

2.    Olari Rüütelmaa, õp. Aavo Ots, km. Meeli Ots, TMKK

2.    Alex Zerebjatev, õp. Olev Roosa, km. Maiu Roosa, Kose MK

2.    Sass Kristofer Kase, õp. Aigar Kostabi, km. Yvetta Uustalu, Nõmme MK

3.    Andreas Harik, õp. Mart Kivi, km. Arvo Ülenõmm, Nõmme MK



diplom



Orm Leopold Lukas, õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp, Elleri MK

Andreas Paabut, õp. Mare Põld, km. Jana Ojala, Põlva MK

Martin Luisk, õp. Aigar Kostabi, km. Yvetta Uustalu, Nõmme MK



Trompetite II vanuserühm



2.  Mattias Moosar, õp. Aigar Kostabi, km. Terje Palli, Kohila Koolituskeskus

2. Pavel Gavriljuk, õp. Andrei Sedler, km. Diana Tunijeva, Kehra Kunstidekool

3. Mattis-Johan Mere, õp. Aavo Ots, km. Kaisa Laasik, Viimsi MK



diplom

Kristo Kivistik, õp. Mart Kivi, km. Arvo Ülenõmm, Nõmme MK



Trompetite III vanuserühm



1.    Pilletriin Peterson, õp. Viljar Lang, km. Jelena Golub, Tartu I MK

3.    Andreas Kalvet, õp. Aavo Ots, km. Kaisa Laasik, Viimsi MK



diplom

Jan-Erik Pirts, õp. Aigar Kostabi, km. Imbi Mägi, Nõmme MK



Trompetite IV vanuserühm



1.    Villem Süvari, õp. Aigar Kostabi, km. Imbi Mägi, Nõmme MK

2.    Mihhail Trifanov, õp. Nikita Grušev, km. Jekaterina Parantaeva, Kreenholmi MK

3.    Villem Endel Tiits, õp. Arvi Sommer, km. Ülle Petrovitš, Pärnu MK

3.    Karl Kivi, õp. Arvi Sommer, km. Ülle Petrovitš, Pärnu MK



diplom:

Alan Metsoja, õp. Rein Vendla, km. Külli Vabrit, Sindi MK



Tromboonide I vanuserühm



1.    Mart Erik Põdra, õp. Kaido Kivi, km. Annely Ojasaar, Pärnu-Jaagupi MK

2. Oskar Nõmm, õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp, Elleri MK

2.    Roland Leopard, õp. Arno Anton, km. Ülle Rebane, Otepää MK

3.    Rasmus Leopard, õp. Arno Anton, km. Ülle Rebane, Otepää MK

3.    Oliver Meresmäe, õp. Tõnu Soosõrv, km. Kulla Aavik, Märjamaa Muusika- ja Kunstikool



diplom:



 Joosep Toomeste, õp. George Butler, km. Milena Borissevitš, Lasnamäe MK





Tromboonide II vanuserühm



1.    Hendrik Jaak Sepp, õp. Arno Anton, km. Kristi Kärmas, Viljandi MK



diplom:



Argo Ers, õp. Raivo Kallas, km. Jelena Gromova, Jõhvi MK



Tromboonide III vanuserühm



3.    Kaspar-Oskar Kramp, õp. Jaan Randvere, km. Jaan Randvere, Võru MK



Tromboonide IV vanuserühm



3.    Roman Todurov, õp. Kuuno Kasak, km. Imbi Mägi, Rae Huvikool

3.    Andrei Gavriljuk, õp. Andrei Sedler, km. Diana Tunijeva, Kehra Kunstidekool





Eufooniumite I vanuserühm



2.    Timofei Markin, õp. Toomas Paiste, km. Arvo Ülenõmm, Nõmme MK

3.     Martin Linna, õp. Valdo Rüütelmaa, km. Milena Borissevits, Tabasalu MK

3.    Gert Martin Savitsch, õp. Valdo Rüütelmaa, km. Milena Borissevits, Tabasalu MK



Eufooniumite II vanuserühm



3.    Ako Randmaa, õp. Ott Kask, km. Anna Lvova, Kuusalu Kunstide Kool

diplom:

Dominik Klimenko, õp. Valdo Rüütelmaa, km. Milena Borissevits, Tabasalu MK

Kaur Kangru, õp. Gunnar Pettaig, km. Kaja Bleive, Tartu II MK



Eufooniumite III vanuserühm



1.    Karl Abro, õp. Aigar Kostabi, km. Imbi Mägi, Nõmme MK

3.    Rene-Hendrik Sirkas, õp. Kaido Järvsoo, km. Gerda Heinmaa, Jõgeva MK



Tuubade I vanuserühm



2.    Karl Andreas Mätlik, õp. Olev Roosa, km. Maiu Roosa, Kose MK

3.    Alan Tšekunda, õp. Priit Sonn, km. Jaan Kapp, Elleri MK



Tuubade II vanuserühm



2.    Rasmus Ruubel, õp. Bert Langeler, km. Kristi Kärmas, Viljandi MK

diplom:

Leigo Tõnissaar, õp. Valdo Rüütelmaa, km. Milena Borissevits, Tabasalu MK

   

Tuubade III vanuserühm



3.    Pärtel Sarap, õp. Ott Kask, km. Anna Lvova, Kuusalu Kunstide Kool





 


harju

Copyright EML 2016