logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
IGAL LAPSEL OMA PILL
Taotlusvoor avatud!
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Rahvusvaheline teaduskonverents toob Eestisse väikelaste muusika- ja kunstihariduse Euroopa tippuurijaid

04.05.2015


6.–8. mail toimub Tallinna Ülikoolis rahvusvaheline muusika- ja kunstihariduse konverents CFMAE-MERYC 2015 “Mängulised kõlad – isiksus”, mille eesmärgiks on edendada ja tutvustada uusi ideid muusika- ja kunstihariduses ning uurida muusika mõju ühiskonnas laiemalt. Konverentsi korraldab TLÜ Kunstide Instituudi muusika osakond koostöös TLÜ Kasvatusteaduste Instituudi ja Väikelaste muusikaõpetajate ja -uurijate Euroopa ühendusega EuNetMERYC, mille fookuses on teadusuuringud, praktilised tegevused ning uute metoodikate edendamine.

Konverentsi üks peaesineja, Durhami Ülikooli muusikapsühholoogia professor Tuomas Eerola sõnul ei piirdu muusikahariduse roll üksnes indiviidi musikaalsuse arendamisega, vaid sel on oluline roll isiksuse arengus: “Muusika ja selle mõistmine võimaldab arendada meie kujutlusvõimet, luua ja jagada teiste inimestega helisid mänguliselt ja väga isikupäraselt, ent ometi sotsiaalselt kaasavalt.”

 

Kolme päeva jooksul astuvad konverentsil üles mitmed rahvusvaheliselt tuntud eksperdid, nende hulgas prof Jaan Valsiner (Aalborgi Ülikool), prof Graham Welch (Londoni Ülikooli Hariduse Instituut), prof Stefanie Stadler Elmer (Zürichi Ülikool), prof Rūta Girdzijauskienė (Klaipeda Ülikool) ja dots Nikolaos Zafranas (Thessaloniki Aristotelese Ülikool).

 

Konverentsi peamine töökeel on inglise keel, kuid 8. mail on kavas ka eestikeelne, järjekorras juba viies tegevõpetajatele suunatud õpetajakoolituse seminar. Seminaril käsitletakse teemasid alates loovliikumisest lasteaias ja lapsevanemate arusaamadeni laste loovtegevustest kuni popjazz lauljate esinemisärevuseni, muusikastiilide psühholoogilisest mõjust noortele ning vanemaealiste muusikaõppeni.

 

6. mail kell 15.00 toimub Tallinna Ülikooli aulas (Narva mnt 25) prof Jaan Valsineri loeng “Muusika: elamise ornament”, mis on kõigile huvilistele avatud. Loengu juhatavad sisse Gerhard Lock (viiulil) ja Kristel Plaado (kitarril).

Konverentsi lõpetab Tallinna Ülikooli korraldatava koolinoorte 2. digitaalse heliloomingu konkursi võtjate autasustamine 8. mail kell 16.40 TLÜ aulas. Konkursi võitjate teoseid on võimalik kuulata nädal hiljem Muuseumiööl 16. mail kell 20.00 Kumu Kunstimuuseumis "Noorte Heliloojate Laboris", mis toimub TLÜ loomeerialade festivali KIMP Fest raames ja koostöös Kumu Kunstimuuseumiga.

 

Konverentsi veebileht: https://cfmaemeryc2015.wordpress.com/ 

2. Digitaalse heliloomingu konkurss

Noorte Heliloojate Labor

EuNetMERYC võrgustik

 

Lisainfo:

 

Tiina Selke

Muusikaõpetuse metoodika professor

Tallinna Ülikool

Tel. +372 56 989 289

tiina.selke@tlu.ee

 

Gerhard Lock

Muusikateaduse lektor

Tallinna Ülikool

Tel. +372 56 674 978

gerhard.lock@tlu.eeharju

Copyright EML 2016