logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Euroopa Muusikakoolide Liidu assamblee ja konverents Luxembourgis

19.05.2015


14.05.-16.05.2015 toimus Luxembourg’is Euroopa Muusikakoolide Liidu 40-nes assamblee ja konverents teemal „Heritage, Diversity, Future“. Osalejaid oli kokku 68 22-st Euroopa riigist, sh Eestist Urvi Haasma (Viimsi Muusikakooli direktor ja EMU presiidiumi liige), Kadri Leivategija (H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli direktor ja Eesti Muusikakoolide Liidu juhatuse esimees) ja Silja Aavik (Türi Muusikakooli direktor ja Türi valla esindaja Eesti Muusikakoolide Liidus).

Euroopa Muusikakoolide Liit (EMU) on mittetulundusühing, mis on asutatud 1973. aastal ja mille liikmeteks on Euroopa riikide muusikakoolide liidud. Liikmete hulka kuuluvad Austria, Belgia, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Island, Itaalia, Läti, Lichtenstein, Horvaatia, Luxembourg, Norra, Poola, Serbia, Šotimaa, Serbia, Slovakkia, Hispaania, Rootsi, Šveits ja Holland. EMU on Euroopa Muusikanõukogu (EMC) ja Rahvusvahelise Muusikanõukogu (IMC) liige. EMU peakorter asub Berliinis ja organisatsiooni tegevjuht on Timo Klemettinen, kes on ka Soome Muusikakoolide Liidu tegevdirektor.

Eesti Muusikakoolide Liit on EMU liige alates 2000. aastast.

EMU peamisteks ülesanneteks on toetada ja arendada Euroopa muusikaharidust, teha koostööd liikmesriikide muusikakoolide liitudega ning korraldada oma liikmetele koolitusi ja seminare. Juba üle 25-aasta toimuvad erinevates riikides rahvusvahelised noortele mõeldud muusikafestivalid, kus on võimalus osaleda kõikide liikmesriikide muusikakoolide kollektiividel.

EMU liikmed valivad iga kolme aasta järel endi seast 7-liikmelise presiidiumi. Luxembourgis toimunud assambleel toimusid uued valimised ja seitsmele kohale kandideeris 9 inimest, kes olid esitatud Sloveenia, Rootsi, Hollandi, Tšehhi, Saksamaa, Serbia, Prantsusmaa, Šveitsi ja Eesti muusikakoolide liitude poolt. EMU presidendiks valiti tagasi Helen Maffli (Šveits) ja presiidiumi liikmeteks Philippe Dalarun (Prantsusmaa), Aleksander Djuric (Serbia), Friedrich-Koh Dolge (Saksamaa), Tomáš Kolafa (Tšehhi), Willem Joos Cornelis van Moort (Holland) ja Silja Aavik (Eesti). 1. oktoobril Berliinis toimuval uue presiidiumi esimesel kokkusaamisel valivad presiidiumi liikmed endi seast EMU asepresidendi.Lähiaja ettevõtmistest tuleks ära märkida 2.-3. oktoobril 2015 Berliinis toimuvat EMU liikmetele mõeldud koostööseminari, kuhu on oodatud kõikide maade muusikakoolide liitude juhatuste esindused. 16.-17. oktoobril 2015 korraldab EMU Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis rahvusvahelise koolituse muusikakoolide direktoritele. 5.-8. mail 2016 toimub Hispaania kirdeosas San Sebastianis XII Euroopa Noorte Muusikafestival, kuhu oodatakse osalema liikmesriikide muusikakoolide ansambleid ja orkestreid. Samuti viiakse San Sebastianis läbi 41. EMU assamblee ja konverents.

Silja Aavik

Türi Muusikakooli direktorEMU uus presiidium – vasakult Tomáš Kolafa, Friedrich-Koh Dolge, Philippe Dalarun, Willem Joos Cornelis van Moort, Helena Maffli, Silja Aavik, Aleksander Djuric ja Timo Klemettinen.

harju

Copyright EML 2016