logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » 3.-9. augustini toimub Viljandis muusikalise loovuse suvekool Loomelabor 2015

20.05.2015


Suvekooli kursuste jooksul on vaatluse all erinevad teemad, mis aitavad avada ja lahti mõtestada muusikat ja loomise protsesse. Ühisloengute teemad on "Muusika ja film" (Märt-Matis Lill), "Juhe koos...salvestamine ja töötlus" (Siim Mäesalu), "Pärimusmuusika" (Eeva Talsi), "Muusika ja animatsioon" (Olav Ehala) ning "Funktsionaalne muusika ehk muusika kui intensiivseim keskkonna kujundaja" (Merike Rehepapp). Põneva töötoa heliobjektidest ning kuulamiskogemusest teevad heliloojad Helena Tulve ja Tatjana Kozlova-Johannes, osalejate individuaalsete juhendajatena on kaasatud heliloojad Tauno Aints ja Liis Viira. Muusikalise mõtlemise avardamiseks külastatakse Mart Saare majamuuseumi ning toimub rabamatk Hüpassaares.

Loomelaborit korraldab Eesti Muusikafond koostöös Eesti Heliloojate Liiduga. Suvekooli partneriteks on Viljandi Muusikakool ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Loomelabori eestvedaja Kristo Matsoni sõnul on Loomelabori peamised eesmärgid leida heliloomingust huvitatud noored, pakkuda professionaalset ja individuaalset juhendamist ning õpetada muusikalisi ideid tervikuks looma. Eelmisel suvel esmakordselt toimunud suvekoolist võttis osa 32 noort üle Eesti.

Loomelabor on avatud mõtlemisega motiveeritud noorte suvekool, mille keskmes on loova muusikalise mõtlemise arendamine. See on suvekool noortele, kellele meeldib muusikast mõelda, seda uurida ja ise luua. Peamine sihtrühm on muusika- ja huvikoolide vanemate klasside õpilased ning gümnaasiumi- ja keskastme õpilased. Oodatud on kõikide muusikaerialade õpilased.

Lisainfo ja registreerimine:

www.helilooja.ee/sundmused/loomelaborKristo Matson, Loomelabori korraldaja

E-mail: kristo.matson@gmail.com

Tel: +37253402075Loomelabor Facebook’is:

www.facebook.com/loomelaborharju

Copyright EML 2016