logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Sajad lapsed saavad sel aastal oma pilli

03.06.2015


Üle saja muusikaõpet pakkuva haridusasutuse saavad toetust uute pillide ostmiseks algatuse „Igal lapsel oma pill“ kaudu, mis on muusikasõprade ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Ühiskingituse esimese vooru raames oli kõikidel muusikaõppega tegelevatel asutustel võimalik 23. aprillini esitada taotlusi kuni seitsme muusikainstrumendi soetamiseks. Taotlusi laekus 175 asutuselt 861 pilli soetamiseks. „Igal lapsel oma pill“ komisjon otsustas eraldada toetusi 121 asutusele 268 pilli ostmiseks kogusummas 196 869 eurot. Sel aastal jõuavad muusikat õppida tahtvate lasteni näiteks 39 kitarri, 6 trummikomplekti, 70 puhkpilli, 29 kannelt, 34 viiulit, 11 akordionit, 7 tšellot, 6 kontrabassi ja 15 karmoškat või muud lõõtspilli. Taotlusi esitati kõikidest maakondadest, aktiivsemalt Harjumaalt, Tartumaalt ja Pärnumaalt.

„Huvi muusikainstrumentide soetamiseks oli väga suur, taotlusi laekus kolm ja pool korda rohkem, kui oli selleks vooruks eraldatud raha. Sestap jäid paljud pillid, mis on lastele muusikaõppe jätkamiseks väga vajalikud, sel korral toetusest ilma, aga järgmisel aastal jätkame,“ rääkis Allan Tamme, „Igal lapsel oma pill“ projektijuht.

 

Ühiskingituse eestvedajad kutsuvad Eesti muusikasõpru tulema appi muusikaasutustele nende pillide ostmiseks, mis seekordsest voorust välja jäid ja tegema sellega kingituse Eesti Vabariigi 100. juubeliks.

 

„Kutsume inimesi ja organisatsioone, kes peavad oluliseks laste huviharidust ja meie muusikatraditsioonide jätkumist, tulema appi nende pillide ostmisel, mis sellesse vooru ei mahtunud. Leidke üles näiteks oma kodukoha muusikaõppeasutus ja tehke nendega koos lastele kingitus uute pillide näol. Iga pill toob kirjeldamatult palju rõõmu ning on suurepärane kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks,“ ütles Tiit Pruuli, EV100 juhtrühma liige.

Toetust vajavad pillid on leitavad kodulehelt ev100.ee ühiskingituse „Igal lapsel oma pill“ alt.

 

Mõned pillid on juba oma toetajad leidnud. „Näiteks ettevõtja Mati Heinsar otsustas toetada kõiki oma maakonna muusikaõppeasutusi pillide ostmisel summas 11 063 eurot, plekitööde firma Toode toetab Keila Muusikakooli baritonsaksofoni ja Saue Muusikakooli fagotiino ostmisel kogusummas 3000 eurot,“ teadis rääkida Allan Tamme.

 

„Igal lapsel oma pill“ ühiskingitus on kantud unistusest, et kõik lapsed, kes seda sooviksid, saaksid tunda rõõmu pillimängust. Kingituse eesmärk on koostöös riigi, erasektori ja muusikasõpradega soetada  lastele ja noortele muusikaõpet pakkuvate asutustele uusi muusikainstrumente.  Pillide soetamiseks on planeeritud kokku neli taotlusvooru, järgmine voor toimub 2016. aastal. Pillide ostu toetatakse EV100 eelarvest.

 

Ühiskingituse eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.

Komisjon tegi otsused koosseisus Allan Tamme („Igal lapsel oma pill“ projektijuht), Harry Illak (Eesti Puhkpillimuusika Ühing), Marko Mägi (Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit), Jüri-Ruut Kangur (Eesti Sümfooniaorkestrite Liit), Kadri Leivategija (Eesti Muusikakoolide Liit) ja Kairi Leivo (Eesti Pärimusmuusika Keskus).

 

Kogu info ühiskingituse “Igal lapsel oma pill” kohta on leitav veebilehelt www.ev100.ee.

 

Aastal 2018 täitub Eestil sada aastat riigi loomisest. Eesti ootab oma 100. sünnipäevaks  kingitusi, mis teevad meie kõigi elu paremaks ja millest saavad rõõmu tunda ka järgmised põlvkonnad.harju

Copyright EML 2016