logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Nõos avas uksed uhke muusikakool

03.09.2015


Seni asus muusikakool Järve tänaval, mis aga ei vastanud enam ammu kooli vajadustele. Pidulikus rongkäigus vana maja juurest uhiuue hooneni sammus muusikakooli pere täna enne kella 15. Seejärel avati maja pidulike kõnede saatel ning algas aktus, kus võeti kooli vastu 24 uut õpilast. Kokku õpib Nõo muusikakoolis 78 õpilast ja seda klaveri, akordioni, kitarri, plokkflöödi, flöödi, saksofoni, viiuli, vioola ja tšello erialadel.

Protsess maja saamiseks on käinud üle kümne aasta, tõdes Nõo vallavolikogu esimees Jaanus Järveoja. Ka kõhklusi, kas see hoone ikka on vallale jõukohane, on aegade jooksul olnud. «Aga üksnes küsimuses, kas see on jõukohane. Selles osas, et muusikakooli on tarvis, pole kunagi kõhklusi olnud,» kinnitas Järveoja.

Maja valmimine tähtajaks ehk 1. septembriks oli vahepeal küsimärgi all, sest hankega välja valitud ehitajaga, E&G OÜga, läksid teed tänavu kevadel lahku. Kiiruga tuli korraldada hange uue ehitaja leidmiseks ning töödega jätkas juba Lähte Ehitus AS. Täna andiski Lähte Ehituse juht Kalvi Liivamets muusikakooli direktorile Ailen Soele üle sümboolse võtme.

Hoone ehitamine läks maksma 720 000 eurot, millest 480 000 eurot tuli sihtasutuse Innove hallatavast «Avatud noortekeskuse, teavitamis- ja nõustamiskeskuste ning huvikoolide kaasajastamine» programmist ning 107 000 haridus- ja teadusministeeriumilt.

Ehitaja vahetusega tekkisid ka väikesed lisakulud, kuid vald jäi ette nähtud eelarve piiresse, kinnitas Nõo vallavanem Rain Sangernebo. Et ehitus jäi seisma, riknes osaliselt soojustusmaterjal ja selle asendamiseks kulus 11 000 eurot, täpsustas vallavanem. Veidi kallimaks läks algselt planeeritust ka ehituse lõpetamine, kuid siingi jäädi lõppsumma piiresse.

Uues muusikakooli hoones on kasulikku pinda 565 ruutmeetrit. Ehitatud on see põhimõttel, et saavutada kõigis ruumides võimalikult hea akustika. «Õppeklassides pole ühtegi päris paralleelset seina,» kinnitas vallavanem Rain Sangernebo. Head nõu akustika parandamiseks andsid asjatundjad Elleri koolist.

Risto Mets

Tartu Postimees 3.09.2015harju

Copyright EML 2016