logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Kursus "Ronime oreli sisse" kontsert 10. oktoobril 2015

09.10.2015


Laupäeval 10. oktoobril 2015 kl 11.00 Tallinna Metodisti kirikus KONTSERT "ORELILOOD" esinevad Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti eestvedamisel toimuva noorte koolitusprojekti "Ronime oreli sisse VIII" osavõtjad Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolist ja Georg Otsa nimelisest muusikakoolist. Kontserdil kõlavad orelilood läbi mitme sajandi.

Kontserdil esinevad:Mihkel Vesingi, Sofija Poluškina, David Robert Khvichia, Elenor Pihlak, Ingmar Kiviloo, Tuudur Jürgen Utt, Villem Vesingi, Sofia Khvichia, Eva Kutman, Emma Kutman, Piibe Maria Talen, Teele Möldre ja Ronja Soopan.

Kontserdile sissepääs vaba.

Muusikakursus „RONIME ORELI SISSE” sai alguse orelimängija Ene Salumäe ja VHK Muusikakooli klavessiiniõpetaja Ene Naela mõttest tutvustada klahvpilliõpilastele rikast Eesti orelimängukultuuri ja oreleid, mida leidub pea kõigis Eestimaa linnades ning maakohtades. Esimesest kursusest sai märkamatult teine ja nii olemegi jõudnud sel sügisel juba kaheksanda korrani. Tänaseks on kursus kasvanud juba välja Vanalinna kooli piiridest ja nii on osalejateks olnud meil ka klavessiiniõpilased Tallinna Muusikakeskkoolist, Rakvere Kauri koolist ja Viljandi Muusikakoolist.Kursust on juhendanud õp. Ene Salumäe ja alates 2010 aastast on toimunud kursus õp. Kristel Aeru juhendamisel. Orelikursuse lõpetab kontsert ühel Eestimaa kaunil orelil.

Täname Eesti Kultuurkapitali, Tallinna Metodisti kirikut, EELK Usuteaduse Instituuti, VHK Muusikakooli ja Vanalinna Muusikamaja.   

Toimunud kursused ja kontserdid:Sügis 2008 ��"  Tallinna Toomkiriku orelSügis 2009 ��" Rakvere Kolmainu kiriku orelSügis 2010 ��" Tallinna Jaani kiriku orelid Sügis 2011 ��" Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelSügis 2012 ��" Viljandi Pauluse kiriku orelSügis 2013 ��" Tallinna Kaarli kiriku orelSügis 2014 ��" Türi Püha Martini kiriku orel

Kursuse projektijuht VHK MK klahvpilliõpetaja Ene Naelharju

Copyright EML 2016