logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » In memoriam: Krista Madiste 2. III 1973 – 15. X 2015

25.10.2015


Viinakuu viieteistkümnenda päeva koidik tõi valusa teate – lahkunud on õpetaja Krista Madiste. Kuigi on võimalik, et ta oli rohkem tuntud vanamuusikaansambli Gambare liikmena, oli Krista Madiste siiski eeskätt plokkflöödiõpetaja. Õppinud akordioni, süüvis ta peaaegu autodidaktina plokkflöödimängu saladustesse ja jõudis tasemeni, mis võimaldas tal enam kui kakskümmend aastat õpetada plokkflööti Vanalinna Hariduskolleegiumis.

Krista Madiste õpetamisskaala oli lai: tema juures õppis palju erivajadustega noori, kuid tema õpilaste võidud üleriigilistel muusikakoolide võistlustel muutusid justkui iseenesestmõistetavaks. Viimasel aastal oli auhinnatud õpilasi lausa neli. Muidugi huvitas teda ka suurem pilt. Krista Madiste oli plokkflöödiühingu ERTA-Estonia asutajaliige ja lõi mitmel aastal kaasa ühingu juhatuses. Ka siis, kui haigus ei võimaldanud enam õpetajatööd jätkata, tundus talle tähtsaim oma õpilaste käekäik …

Krista Madiste professionaalsete oskuste ja isiksuseomaduste kiitmine ei leevenda siiski nende, kellel oli õnn temaga kohtuda, kaotus- ja hingevalu.

Vanalinna Hariduskolleegium

Eesti plokkflöödiühing ERTA-Estonia

Eesti Muusikakoolide Liit

Sirp 23.10.2015harju

Copyright EML 2016