logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » ERSO kutsub kontserdile „Peterburi sillad“ 30. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis

27.10.2015


Kavas Vene muusika: Prokofjev, Rubinstein, Rahmaninov. Dirigeerib maestro Neeme Järvi. Kõigile muusikakooli õpetajatele ja õpilastele kehtib sooduspileti hind 8 €. Pileteid saab osta alates teisipäevast, 20. oktoobrist Estonia kontserdisaali kassast. Kassa on avatud T-R 12-19. Sooduspileteid saab osta ka Piletilevi kodulelelt: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/peterburi-sillad-166380/ Enne ostu sooritamist tuleb sooduskoodi lahtrisse sisestada märksõna „muusikaakadeemia“.

Kavas on

Sergei Prokofjev. “Sküüdi süit”

Anton Rubinstein. Klaverikontsert nr 4

Sergei Rahmaninov. Sümfoonia nr 1

AGE JUURIKAS (klaver)

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester

Dirigent NEEME JÄRVI

Anton Rubinsteini asutatud Peterburi konservatooriumi väärikas lõpudiplom on taskus nii maestro Neeme Järvil kui paljudel teistel Eesti dirigentidel, interpreetidel ja heliloojatel. ERSO-l on aga seljataga hulgaliselt kontserte Peterburi Filharmoonia Suures saalis. Seekord on ERSO muusikute kõrval laval noored tulevikutähed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast.

Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga kontsertpianist, kes ühendab endas Venemaa ja Euroopa klaverimängu traditsioone.

Age Juurikas: “Mind on lapsepõlvest haaranud vene muusika, kirjandus, kujutav kunst ja olen selle võimuses siiamaani. Seal on mingi meeletu ürgsus ja maalähedus, pole rafineeritud peenutsemist.” (Muusika, 11/2014).

Tallinnas, Helsingis, Karlsruhes ja Moskvas õppinud Age Juurikas on võitnud arvukalt auhinnalisi kohti vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. 2003. aasta kevadel pälvis ta Neeme Järvi nimelise noore muusiku auhinna, 2014. aastal aga Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Age Juurikas: “Anton Rubinsteini IV klaverikontsert on tema kontsertidest kõige tuntum. Tegemist on suurejoonelise ja särava romantilise teosega.”harju

Copyright EML 2016