logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Kultuuriministeerium annab ülevaate huvitegevuse toetussüsteemi väljatöötamisest

09.11.2015


Kolmapäeval, 11. novembril toimub Kultuuriministeeriumi eestvedamisel Tallinnas Arhitektuurikeskuse saalis ümarlaud, et anda esimene ülevaade noorte huvitegevuse toetussüsteemi kontseptsiooni väljatöötamisest. 1. septembril 2017 rakenduva toetuse eesmärk on tagada igale lapsele ligipääs kvaliteetsele ja juhendatud huvitegevusele.

Kultuuriminister Indrek Saar toonitas, et huvitegevuse toetusskeemi väljatöötamine on algusjärgus, kuid eeltöö on tehtud. „Meil on esimesel ümarlaual partneritele ette näidata põhjalik kodutöö, kuidas riik võiks täiendavat huvitegevuse toetust ellu viia. Tähtis on, et kogukonnad saavad ise otsustada, kuidas huvitegevust korraldada ja noortele valikuvõimalust tagada,“ rääkis minister.  

Saar kinnitas, et ettevalmistavas etapis on kaasatud seotud ministeeriumid, võetud appi varem kogutud andmed ning kogutud täiendavat tagasisidet ja ideid huvigruppidelt. Huvitegevuse toetusskeemi väärtus on ühtekokku 15 miljonit eurot ning selle rakendused töötab välja Haridus- ja Teadusministeerium.

Minister tõi ühe sõlmprobleemina välja vajaduse ühtlustada huvitegevuse kättesaadavust. „Riigi huvi on, et kättesaadavuse probleemid saaksid lahendatud, olgu need tingitud vanemate sissetulekutest, elukohast või huvitegevuse valikuvõimalustest. Huvitegevuse mitmekesisus peab tänu toetusele olema tagatud prioriteetselt spordi, kaunite kunstide ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnas,“ ütles Saar.

Kultuuriministeerium esitab noorte huvitegevuse täiendava toetussüsteemi kontseptsiooni valitsusele 2016. aasta veebruaris.

Lisainformatsioon

Piret Hartman

kultuuriministri nõunik

628 2338

piret.hartman@kul.eeKultuuriministeeriumi pressiteade

9. november 2015harju

Copyright EML 2016