logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » Algas XIV kitarrimuusika festival Fiesta de la Guitarra

24.11.2015


Selle aasta kitarripeol astuvad eesti publiku ette nii tuntud kitarrivirtuoosid kui ka andekad noored kitarristid. Koostöös Eesti Kontserdiga jõuab meie publikuni Saksa kitarrisolist Gerhard Reichenbach ja Montreal Guitar Trio Kanadast. Festival kestab 24. novembrist 6. detsembrini

Festivali peaesinejad on Gerhard Reichenbach ja Montreal Guitar Trio koosseisus Marc Morin, Sébastien Dufour, Glenn Lévesque.Montreal Guitar Trio on Kanada kitarriansambel, kes juba 15 aastat vaimustab kuulajaid energiast laetud virtuoossete kavadega, mis võluvad sädeleva huumori ja loomingulisusega. Koosseisus Marc Morin, Sébastien Dufour ja Glenn Lévesque on antud sadu kontserte kõikjal maailmas, sh BB King Club New Yorgis, Rundetårnet Kopenhaagenis, Concertgebouw Amsterdamis. Trio on välja andnud kuus albumit, neist viimase “Der Prinz“ eelmisel kevadel. Eesti kontsertidel kombineerib trio maailmamuusikat omaloominguga.Kõlavad eksootilised idamaade meloodiad, Lõuna-Ameerika, Hispaania ja Balkani kuumad rütmid ja Quebeci muusikatraditsioonidele tuginevad improvisatsioonid.

Gerhard Reichenbach on oma põlvkonna juhtivaid kitarrivirtuoose Euroopas, San Juani rahvusvahelise kitarrikonkursi “Casa España” võitja (1989). Tema soolokontserdid rahvusvahelistel festivalidel ja kontserdisaalides (nt Berliini Filharmoonias) on hooaja tippsündmused. Lisaks laiahaardelise klassikalise kitarrirepertuaari esitustele on Reichenbach pühendunud uue muusika tellija ning esitaja. Talle on kirjutanud teoseid Hans Werner Henze, Leo Brouwer, Manfred Trojan. Reichenbach on Vissani (Kreeka) rahvusvahelise kitarri- ja mandoliinifestivali kunstiline juht.Aastatel 1994-2000 õpetas Reichenbach kitarri Weimari Franz Liszti nimelises Muusikakoolis. Alates 2000ndast aastast  oli ta klassikalise kitarriprofessor Thessaloniki Akadeemias ning 2009. aasta oktoobrist on ta kitarriprofessor Kölni Muusikakõrgkoolis.

Täpsem info kontsertide kohta on üleval festivali kodulehel:http://fiestadelaguitarra.ee/harju

Copyright EML 2016