logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » ERSO kontserdile TSIRKUS sooduspääsmed EMLi liikmetele

01.03.2016


ERSO kutsub kontserdile „Tsirkus“, mis toimub reedel, 4. märtsil kell 13 (lühendatud kontsert) ja kell 19 Estonia kontserdisaalis. Kontserdil soleerib ja dirigeerib Olli Mustonen. Muusikakoolidele kehtib Estonia kontserdisaali kassas piletihind 8 eurot. Kontserdisaali kassa on avatud teisipäevast reedeni kell 12-19. Grupitellimuse puhul kella 13 kontserdile on ühe pileti hind 4 eurot.

Kontserdisarja Maestro lõppkontsert

Solist ja dirigent OLLI MUSTONEN

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Kavas:

Ludwig van Beethoven. Avamäng “Coriolanus”

Wolfgang Amadeus Mozart. Klaverikontsert nr 25 C-duur, KV 503

Olli Mustonen. "Triptühhon"

Rodion Štšedrin. Orkestrikontsert nr 3 “Vana vene tsirkusemuusika”

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Solist ja dirigent OLLI MUSTONEN* Päevase kontserdi kestvus 1 tund.Kavas Mozarti klaverikontsert C-duur ja Štšedrini orkestrikontsert nr 3 “Vana vene tsirkusemuusika”

Taas on publiku ees mees nagu orkester - Soome pianist, dirigent ja helilooja Olli Mustonen. Pianistina on ta oma originaalsuse ja briljantse tehnikaga lummanud publikut kõikjal Euroopas ja Ameerikas ning dirigendina asutanud Helsingi Festivaliorkestri ja juhatanud paljusid orkestreid üle maailma. Nii Olli Mustoneni klaverimängu kui ka dirigeerimise lähtepunktiks on tema kui helilooja. Mustonen on veendunud, et igas esituses peab kõlama esiettekande värskus, et nii publik kui esitajad tunnetaksid heliloojat oma kaasaegsena.

“Põnev, omanäoline ja äärmiselt veenev,” just nii on iseloomustanud Olli Mustoneni Toomas Velmet (Sirp, 18.03.2011). “Ta annab igal ettekandel kogu oma ihu ja kogu oma hinge. Ta on unelmate pianist, kes on suutnud ületada selle tunnetusliku barjääri, mille olemasolust teised mängijad teadlikudki pole,” on kirjutatud briti nädalalehes The Sunday Times.

Kontserdi avateoseks on Olli Mustoneni “Triptühhon”, esialgu ainult tšellodele loodud teose keelpilliorkestriseade. “Mustoneni heliloojapale jääb ilmselt pisut tema pianisti-dirigendi kõrgelennuliste ambitsioonide varju, kuid […] tal on komponistina isikupärane, postmodernistlikult stiilipiire kompav ja segustav käekiri.” (Igor Garšnek, Sirp, 9.05.2014)

Ettekandele tulevad ka Mozarti klaverikontsert nr 25 ning Rodion Štšedrini III orkestrikontsert pealkirjaga “Vana vene tsirkusemuusika”, mis on kirjutatud Chicago sümfooniaorkestri 100. aastapäevaks.

harju

Copyright EML 2016