logi sisse parooliga | id-kaardiga
Uudised
... ja arhiiv
Kalender
Mis teoksil
Koolid
Liikmete nimekiri
Liidust
Üldinfo
Juhatus
EML juhatus
Kontakt
Lingid
Trükised ja õppematerjalid
Toetusprogramm NOOR INSTRUMENTALIST
KONKURSS 2019
Arhiiv
Vana leht
Tööpakkumised
... ja "otsin tööd"

Uudised » 6.-10. veebruar tähistab Saue Muusikakool oma 20. a sünnipäeva muusikanädalaga

06.02.2017


6.-9. veebruar toimuvad Saue Muusikakooli kammersaalis iga päev kella 16.00 kontserdid „Õpilaselt õpilasele“ ja Saue Gümnaasiumi saalis päeval „vahetunnikontserdid“.

Kontsertidega on tähtis luua rõõmus meeleolu ja tuua elav muusika noortele lähemale.

Muusikanädala lõpetab Galakontsert 10. veebruaril kell 18.00 Saue Kontserdisaalis.

Esinevad õpilased, vilistlased, õpetajad ja külalised! Samuti esitletakse Saue Muusikakooli double, klassika ja jazzmuusika CD-d ning esimest raamatut!

Kontsertide kava ilmub kodulehelwww.sauemk.edu.ee ja Facebookishttps://www.facebook.com/Saue-Muusikakool-293725597358446/

Oodatud on kõik muusikasõbrad!


Saue Muusikakoolist 1996 kuni 2016

Saue Muusikakool on Saue linna huvikool, mis tegutseb Haridusministeeriumis kinnitatud õppekava alusel. Õpilastele pakutakse eelprofessionaalset muusikaharidust erinevatel erialadel ja erivormides.

Enne muusikakooli avamist, juba 1990.aastast, tegutsesid Saue Gümnaasiumi ruumides klaveriklass, lauluring, orkester, laulu- ja akordioniring jt.

Saue Muusikakool avati 2.septembril 1996.aastal. Põhiõppesse asusid õppima 15 õpilast klaveri, kitarri, trompeti ja akordioni erialadele ja 13 õpilast ettevalmistusrühma. Muusikaharidus jagas 8 õpetajat. Muusikakooli tunnid toimusid peale põhikooli tunde Gümnaasiumi ruumides. Kõik oli mugav ja lähedal. Õpilaste arv Gümnaasiumis kasvas, samuti ka huvi muusikakooli vastu kasvas iga aastaga suuremaks. Ruumid jäid väiksemaks.

Euroopa Liidu Phare CBC 2002 programmi toel  avati 2005.aastal Saue Muusikakooli Džässistuudio, kuhu ehitati löökpilliklass, avar prooviruum ja soetati kontsertklaver Estonia (täna asub Saue Kontserdisaalis). Kontsertklaveri olemasolu on toonud Sauele esinema tipppianiste Eestist ja välisriikidest.

20. jaanuar 2014 sai muusikakoolile suureks rõõmupäevaks. Saue Gümnaasiumi juurdeehitusna avati  muusikakooli enda ruumid.

Täna omandab muusikaharidust koolis üle 300 õpilase. Õppida on võimalik kuueteistkümnel erialal, kahes osakonnas (klassika ja rütmimuusika), alustada instrumendi eelõppes juba 3-aastaselt, laulda erivanuses Saue Poistekooris ja vokaalansamblites, mängida bändides ja orkestris. Õppeaasta jooksul toimub palju õpilaskontserte ja üritusi. Õpilased ja õpetajad osalevad aktiivselt Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri ja Keelpilliorkestri tegevuses. Korraldame igal aastal professionaalmuusika kontsertide sarja Saue Kontserdisügis, õpilastele Loomingu ja Improvisatsiooni Päevi, Rahvusvahelist Noorte Rütmimuusikafestival Visioon ja maakonna erialakonkursse.

Aastate jooksul on koolis töötanud palju toredaid õpetajaid. Hetkel on muusikakoolis 34 töötajat. Algkoosseisust on muusikakoolis tööl 3 õpetajat: Kristiina Liivik, Iljo Toming ja Ulvi Kanter. Igal õpetajal on oma eriline ja oluline panus!

Kooli on lõpetanud 14 lendu ja 109 õpilast, kellest 13 jätkasid muusikaõpinguid ning tegutsevad õpetajatena või professionaalmuusikutena maailma eripaikades. Täna on muusikakoolis tööl meie neli vilistlast: Mairo Marjamaa, Helena Anni, Oliver Povel- Puusepp ja Janno Tomingas. See teeb meele rõõmsaks ja südame soojaks!

 

Parimate soovidega,

Kristiina Liivik

Saue Muusikakooli direktor

www.sauemk.edu.ee

5163128

muusikakool@saue.ee

Nurmesalu 9, Saue linnharju

Copyright EML 2016